| taineamea a întrebat:

Ce parere aveti de o persoana care la prima voastra intalnire va vorbeste de fosta sau fostul?

Răspuns Câştigător
| LYLOO a răspuns:

Depinde ce vorbeste, poate sunt amintiri placute care o emotionat mult acceasta persoana sau poate e bucuroasa ca s-a terminat totul intre ei. eu cred ca e bine cind vorbeste despre fostul...pentru ca inveti multe si stii cum sa te porti cu acceasta persoana mai departe. analizezi si iti faci concluzie vei putea sa fii cu ea sau nu.

20 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca nu exagereaza, te ajuta sa-i cunosti punctele de vedere, modul cum gandeste.Este de preferat ca discutiile sa fie scurte si in general sa fie facute de ambele parti.In rest nu trebuie sa filozofezi prea mult pe cuvinte!

| Flav a răspuns:

Tu esti sora cu user-ul elenababy? Toate intrebarile sunt despre intalniri si barbati, de parca ati naufragiat ieri din jungla si astazi ati dat de sexul masculin.

| taineamea explică (pentru Flav):

laughing Nu am o sora, am avut un frate care din pacate nu mai este printre noi...

regis
| regis a răspuns:

Poate ca acea persoana a pus mult suflet in acea relatie si nu a trecut inca peste. Poate fi un neajuns, dar poate fi si un indiciu ca nu ai in fata un tip superficial. Iar in acest caz, faptul ca a simtit ca se poate deschide in fata ta inca de la prima intalnire ar putea fi privit ca un punct forte. Tocmai de aceea nu e bine sa judeci pe nimeni la prima intalnire si cu atat mai putin pe baza unui singur defect. In fond fiecare suntem o suma de calitati si defecte, important e sa reusesti sa ii apreciezi calitatile si sa ii accepti defectele.

| taineamea explică (pentru regis):

S-a deschis la modul ca mi-a povestit cum s-au distrat ei doi la mare... Defecte sunt mai multe dar n-am sa le enumerez; nu sunt o persoana superficiala insa de unele chestii chiar tin cont.

| ROB3RT89 a răspuns:

O parere proasta,nu suport persoanele barfitoare! La prima intalnire e momentu potrivit sa-ti cunosti mai bine parteneru/a nu sa stai de barfit si mai ales pe fostul/a,mi se pare ceva penibil, acum fiecare cu opinile lui, poate inca se mai gandeste la fostul/a...

| taineamea explică (pentru ROB3RT89):

M-am intalnit zilele trecute cu un barbat si mi-a povestit cum s-a distrat cu fosta asta vara la mare...ce sa mai zic. Acuma ii place de mine si vrea sa fim impreuna daca nu cumva deja crede ca suntem...insa mie una pe langa acest minus au mai fost si altele la acea prima intalnire.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru taineamea):

Depinde acum de experienta ta de viata,poti citi un om de la prima intalnile daca esti atenta si la cel mai mic detaliu! Pentru mine prima intalnire conteza cel mai mult,prima impresite conteza! Daca lui ii se pare ok ca la prima intalnire sa deschida un astfel de subiect, nu prea e ok! Ii place de tine?! Nu mai pune botu la orice, s-ar putea sa-ti para rau mai tarziu...Nu prea il vad pe el tipu fidel/discrethappy

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Inca se mai gandeste la ea, sau mai tine la ea, dar poate ca acea persoana este mai timida si nu stie despre ce ar trebui sa vorbeasca la o intalnireconfused... exista tipuri si tipuri de oameni big grin.

| didiDia a răspuns:

Nu mi-ar conveni sa-l aud vorbind despre fosta la prima intalnire. Mi-ar placea sa-mi spuna ce hobby-uri are, ce carti citeste, sa-mi vorbeasca despre el, iar eu la randul meu sa-i povestesc despre interesele mele. Daca sa zicem ca ajungeti sa fiti amici, atunci da, poti sa povestesti despre fosta/fostul, dar asa, cand tu te intalnesti cu el in vederea unei posibile relatii, mi se pare foarte deplasat si nepotrivit sa vorbesti despre fosta relatie. E clar ca acea persoana(fosta iubire) persista inca in mintea omului si deci ai un traseu mai dificil de parcurs in cazul in care sa zicem iti cade cu tronc el si iti doresti sa-l cuceresti. Personal, pe mine nu m-ar interesa nici la a 100-a intalnire sa aud despre fosta, pentru ca pentru mine ar conta cum se comporta el cu mine, cum ne intelegem noi doi, nu ce a fost cu fosta si ce nu a mers bine. Fosta duca-se unde vrea si traiasca asa cum i-o fi pe plac, ca nu o tin eu.

| Adina77 a răspuns:

Nu ma deranjeaza.
Ma ajuta sa inteleg mai bine persoana.
Sa stiu ce vrea,ce-i place, cum gandeste, cum vorbeste despre altii.
In asa fel poti obtine informatii despre acea persoana si inca foarte usor.

| doc69 a răspuns:

Una buna ca e deschisa.in alta ordine de idei fii atenta daca nu cumva are sufletul facut prastie si inca nu si-a revenit din dezamagire

| doc69 a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa fie o astfel de discutie la prima intalnire dar...niciodata nu seaman unul cu celaalt reactiile sunt diferite.nu judeci dupa aparente

| Roxana121 a răspuns:

Inaseamna ca inca o iubeste(il iubeste)

| WarmHeart a răspuns:

Cred ca vrea sa te faca geloasa, sa vada cum reactionezi, sau vrea sa ii sti trecutul si tot ce a facut pana in momentul de fata. Depinde de la o persoana la alta. Poate inca tine la acea persoana, poate vrea doar sa te faca geloasa cum am zis mai sus, poate vrea sa iti explice cat de dor este de fosta. Ar fi bine sa il intrebi. El stie cel mai bine.winking Mult succes. happy

| taineamea explică (pentru WarmHeart):

Geloasa de ce? Pentru ca-mi povesteste cat de bine sua distrat ei la mare? In niciun caz nu o sa ma faca geloasawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca are o cruce de dus si nu poate lua doua cruci in spate.sa lase una jos, sa o poata lua pe cealalta.

| nadyank a răspuns:

Daca e cu adevarat interesata de tine nu ar mai vb de fost/a... dar e inceputul unei prietenii frumoase si poate cu timpul se schimba interesul fata de tine.

| TeKs2911 a răspuns:

INca se mai gandeste la acea persoanawinking...sau inca o mai iubeste.big grin
FundA?

| GGirl a răspuns:

Pai probabil inca se mai gandeste la fostul/fosta si inca il/o mai iubeste