| Nadiiii a întrebat:

Scolioza iti poate afecta cresterea?

4 răspunsuri:
| PreaTareღ a răspuns:

Da poate

| NaneSchizophrenia a răspuns:

In mare parte da, dar cel mai sigur mergi la un doctor sa te interesezi d-asta happy
Bafta

| oița112 a răspuns:

Nu, nu afecteaza acum 2 ani am avut si eu scolioza si am crescut foarte mult.

| OanaXD1D a răspuns:

Pai cate grade ai? Si eu am scolioza si fac kinetoterapie de mai bine de un an si am si corset. Du-te repede la medic sa-ti faca radiografii si toate cele si imediat kinetoterapie! Eu nu am fost descoperita cand trebuia ci cand aproape era prea tarziu! Adica aproape cand singura cale era operatia! Si nu e una usoara crede-ma! Cauta si pe net daca vrei! Bafta! Sa speri ca nu o sa ajungi la corset ca mine, e absolut chinuitor!