| marianaustroi a întrebat:

Ce pot face dacă un băiat și-a bătut joc de mine Ma numit foarte urat ma înjosit de fața cu toți colegii eu nu-i atrag atenția îl ignor dar el mai tare își bate joc de mine el vrea foarte mult sa fie primul băiat la mine dar nici nu vreau sa aud de asta va rog Dati-mi niște sfaturi ce pot face ca el sa ma uite sau sa îmi Dee pace e intr-o clasa cu mine

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Vorbeste cu parinti sau diriginta ca altfel nu vei scapa de el.
Explicai in prima faza ca este un badaran si ca daca vrea sa cucereasca o fata nu ii vorbeste urat ca da dovada de imaturitate apoi mergi la diriginta sau la parinti ca nu este ok. Ceia ce ti se intampla tie se numeste hartuire.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i dirigintei de toate astea si va discuta ea cu el., mai ales daca te jigneste de fata cu alti copii, chiar la scoala. In felul asta, ai martori.
Eu spun sa raportezi problema asta, ca sa invete sa fie cuminte, sa inteleaaga ca nu o sa-i mearga jignind pe cine vrea el.
Nu se intampla nimic, mergi la director, spune-le parintilor, ceva trebuei sa faci, ca sa vada lighioana aia, ca nu scapa nepedepsit.

| Necunoscut112 a răspuns:

Spune-i dirigintei.

| Socke a răspuns:

Spune-i ca nu esti interesata(poti si sa țipi si sa-i tragi una).In cel mai rau caz vorbeste cu un prof, cu diriga sau direct la directoare.

| H321G4U5 a răspuns:

Daca iti face treburi de astea poti sa îi faci o farsa care sa il faca sa nu iti mai spuna si sa iti faca lucruri jignitoare.Mai simplu, ai putea sa îi spui sa te lase in pace ca nu vrei sa ai de a face cu el ori poti sa îi tragi cate una cand te enerveaza.

| UrsuNathalie a răspuns:

Hey.
Mi-e cunoscuta situatia. Ignora-l in continuare, nu te da batuta, nu merita virginitatea ta. Daca incearca sa se atinga de tine loveste-l, ameninteaza-l cu ceva. Fate mai tare, fa ca nu te afecteaza ceea ce iti spune. Daca o sa arati ca te afecteaza vorbele spuse de el mai tare o sa te injoseasca. Pur si simplu fa-te ca nici nu-l auzi.
La mine a fost cu mult mai grav dar facandu-ma indiferenta am trecut peste, acum a ajus sa isi ceara scuze pentru tot, si s-a corectat.
Fii indiferenta. Bafta!