| dydyyyy a întrebat:

Ce pot sa fac sa numai fiu asa suparacioasa? indiferent ce mi-ar zice iubitul meu pe mine ma enerveaza asa si nu iau glumele ca pe niste glume.

el mi-a zis ca prea ma supar din orice. dar ce pot sa fac?

fundita:*

Răspuns Câştigător
| rucsy_7574 a răspuns:

Si eu am avut o data perioada si starea asta ma suparam din orice gluma care o facea credeam ca nu ii mai pasa si ii sunt indiferenta atata de tare incat a inceput sa faca glume pe seama mea. Incepeam sa il compar prin comportamentul de la inceput in care vorbea doar frumos si isi cantarea de 2 ori cuvintele inainte sa le spuna si comportamentul de acum in care spunea orice prostie si gluma care ii vine in cap. Relatia voastra a avansat el incearca sa faca glume se simte in largul lui si e distrat dar nu e nimic rau legat de tine sau de voi.
Esti mai sensibila probabil in perioada asta vrei sa auzi doar ceea ce iti place si ai alte asteptari.
Esti intr-o perioada in care tu astepti sa fii alintata sa ti se acorde mai multa atentie decat de obicei simti ca gesturile tale nu iti sunt apreciate si trece cu usurinta peste ele dar nu e asa.

Incearca prin a`i raspunde si tu la gluma si continua si tu gluma dar intr-un mod placut. O sa ajungeti sa va distrati din asta.

Cand iti vei reveni din aceasta stare vei rade cat te vei gandi cat de amuzanta ai fost pentru ca te suparai si vei ajunge cel mai probabil sa faci si tu la randul tau glume.

Chiar daca sunt glume cu gust tu nu le gust asa cum trebuie pentru sensibilitatea din aceasta perioada.

Totul va trece nu iti fa griji urmeaz`mi sfatul nu ai nimic de pierdut big hug

4 răspunsuri:
| rucsy_7574 a răspuns:

Miss Ciocolata. Nu e deloc vorba ca nu il mai vrea. Din contra tine prea mult la el incat sa guste aceste glume ca fiind chiar glume. O deranjeaza intr-un fel aceste glume de ce? daca nu l`ar mai vrea nu ar fi bagat de seama aceste glume nici nu s`ar face simtite daca sentimentele ei ar fi in scadere. Doar cineva care trece prin asa ceva cunoaste aceasta stare.

Multumesc pentru apreciere :*:*:*

| Anemona a răspuns:

:* hei, eu zic mai intai sa te intrebi pe tinebig grin tii cu adevarat la prietenul tau? daca aproximativ orice ar zice el te cam scoate din sarite e unul din semnele ca tu nu il mai vrei chiar asa aproape de tinebig grin. in schimb daca chiar tii la el si ma insel eu atunci cred ca ar trebui sa discutati sa ii zici ca asta e felul tau de a fi si ca vei incerca sa te schimbi macar putin pentru relatia voastra ca tii la el si ajungeti amandoi la un acord. sper ca ti-am fost de ajutor big hug te pupic:*

| AdinaCrissa a răspuns:

Asa eram si eu cu vreo 2 ani in urma. Parerea mea este ca ar trebui ca atunci cand ti se spune ceva care nu prea iti convine...inainte de "a sari cu gura"laughing (ca sa ma fac inteleasa) ar trebui sa te gandesti ca este o gluma. Si incearca sa faci si tu anumite glume ditr-acestea.
Bafta:*
Pa, pa

| Anakatsu a răspuns:

Sa iti dai 2 palme