| donnie112 a întrebat:

Am o iubita pe care o iubesc si nu vreau sa ma despart de ea, dar e cam suparacioasa, uneori putin egoista si cam orgolioasa. eu mereu incerc sa las de la mine cand se aprinde o discutie, dar ea nu vrea deloc sa incheiem discutia si uneori ma mai enervez si eu, insa nu reactionez intr-un fel anormal, cel putin asa cred eu. de multe ori intelege altceva din ce-i spun eu, intr-un tarziu isi da seama si isi cere scuze, dar sa iti ceri sacuze la infinit si fara sa te schimbi nu e prea bine. mai face unele glume nesarata, dar problema este ca insista pe glumele alea pana devine enervanta... nu-mi place sa nu-i pot spune ceva de teama ca intelege altceva, si nu-mi place ca eu nu am voie sa ma supar ca se supara si ea... e ciudat. puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi, va rog? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Dante30 a răspuns:

Salut, Si eu am avut parte de exact acelasi tip de fata/persona, Eu lasam de la mine iar ea nimica, si tot la fel orgolioasa etc.

Eu iti zic asa esti un tip super ok ce ii acorda prea multa atentie si afectiune cand clar nu ar trebui sa faci asta acestei persoane, ci mai degraba cauta pe cineva sa te merite ca om/persoana/baiat/barbat, cineva care te aprecieaza si iti ofera in egala masura dragostea pe care si tu eu oferi si atentia.

Asa ca eu te sfatuiesc sa nu mai lasi de la tine fiindca vei suferi degeaba, Si sa lasi de la tine cand e cazul nu mereu si mereu intr-un ciclu nesfarsit, Cauta si vei gasi, si incheie aceasta relatie, Pentru ca dupa cum stii orice sfarsit aduce/creeaza oportunitatea unui nou inceput, And end brings a new beggining, And where there is no end there can be no beging, Bafta sper ca te-am ajutat, Take care.

| Dante30 a răspuns (pentru Dante30):

There can be no begining* si tu eu oferi si atentia * an end * scuze de greseli oboseala ma ajunsa, iti scriu asta a ora 1:26 noaptea...

| donnie112 explică (pentru Dante30):

Multumesc de sfat, (interesant versul de la sfarsit) ea ma apreciaza, cel putin asa zice ea, numai ca nu mereu, adica degeaba ma apreciezi cand esti si te fac fericita daca nu ma apreciezi si atunci cand esti suparata/nervoasa. cum am zis si mai sus, nu as vrea sa renunt, adica are o gramada de alte calitati ce ma fac sa nu renunt, crezi ca as putea sa fac ceva sa o schimb sau sa o fac sa-si remedieze defectele (ma gandesc ca cu defectele astea te nasti si mori si ca nu ai cum sa scai de ele...) sunt putin confuz si nu prea stiu ce sa fac... daca ai putea sa-mi mai respunzi si la intrebarea asta, as aprecia enorm. inca o data multumesc pentru sfat!

| Dante30 a răspuns (pentru donnie112):

Uite poftim idul si skypeul meu ca pe TPU nu pot trimite pm, ca sa mai vorbim sa iti zic ce si cum, id :rony_dante2, Skype: rony3043

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu-i nevoie de sfaturi, spune-i sa inceteze sau fa si tu la fel ca ea