| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac, va rog. Miam batut joc de un baiat pe mess, dandu-ma altcineva, crezand ca e un vagabond, dar de fapt e un baiat de nota 10, respectos.Imi pare foarte rau, ne cunoastem din vedere, dar nu m-am gandit niciodata ca e un baiat exemplu, credeam ca vai de el un golan.Cand vorbeam cu el pe mess, el nesstind cine sunt, imi vorbea atat de frumos, si m-a invatat multe, cum sami respect parintii, m-a invatat sa fiu sincera, de aia intr-un final i-am zis ca il cunosc si sunt cu el in scoala, dar tot nu i-am dat numele meu.Cred ca prins cine sunt, si ma sters de pe facebook, mia oferit ocazia sa ne intanim, mia vorbit prea frumos.La inceput l-am urat, dar acum ca numai vorbesc cu el, ma simt ciudat? sau m-am indragostit de el? ce sa fie oare? Ceva imi zice sa merg sa ii spun cine is de fapt, dar ceva ma opreste.Imi pare rau pentru ce i-am facut. Mi dor sa vorbesc cu el. Oare sa bag id lui? si ce sa vorbesc cu el? ce sa-i spun? si daca nu imi da accept pe mess? poate se gandeste ca eu mam dat rept altcineva. CE sa fac/? voi ce ati face?

10 răspunsuri:
| Lilia2621 a răspuns:

(Uite, la inceput nu te cunosteam, nu aveam o parere prea buna despre tine, de fapt nu-mi placeai deloc.am vrut sa ma rid un pic, dar vorbind zi cu zi cu tine, aveam impresia ca nu vorbesc cu acel baiat de care doream sa ma rid, dar am realizat ca de fapt tu nu erai asa cum imi imaginam. Mi-am dat seama ca esti un baiat de nota 10, ca esti un baiat respectuos, inteligent. Mi-am dat seama ca nu iti poti face o impresie despre o persoana pe care nu o cunosti, si cu care nu ai schimbat niciodata o vorba. Acum ma simt foarte prost ca mi-am batut joc de tine si m-am dat drept alt cineva, dar in acelasi timp sunt multumita ca am reusit sa descoper ce peroana minunata esti in realitate. Imi pare rau, si imi cer mii de scuze de la tine, si nu vreau sa ma urasti pentru ce am facut. Si daca poti sa ma ierti, as fi foarte fericita, si as vrea sa fim prieteni, as fi cea mai fericita sa am asa un prieten inteligent ca tine.)
Asta ar fi o idee, un mesaj pe care ai putea sa-l trimiti intii de toate inainte de a-l adauga pe mess, ori in alta parte. Crede-ma ca i se va inmuia inima si te va ierta. Si asa veti continua sa vorbiti, veti fi prieteni, si cu timpul poate veti fi ceva mai mult ca prieteni.happy
Apropo, poate nu te-ai indragostit, dar ce simti e sentimentul de vina, deoarece ai realizat ca el nu e ceea ce credeai, si ca in realitate e persoana foarte buna. Si ca este suparat si nu vorbeste cu tine iti intareste acest sentiment de vina, iar tu incurci cu dragostea, de fapt cine stie. Eu in locul tau i-as trimite un mesaj de acest gen, care ti-am scris mai sus, chiar daca orgoliul e mai puternic.
Succes, si iti doresc succes in alegerea celei mai bune solutii, si sper sa inteleaga si sa fiti prieteni.Pa pa

| Mann02 a răspuns:

Daca ii spui sincer ce ai crezut si cum ti s-a schimbat parerea despre el dupa ce ai discutat cu el, sunt sigur ca va intelege si veti putea vorbiwinking
Du-te la clasa lui si cheama-l afara si discutati in pauza mare happy

| chibiusa a răspuns:

S T U P I D!

| SEkaty3 a răspuns (pentru chibiusa):

Ce negativista estilaughing

| BiuBii a răspuns (pentru chibiusa):

Da e S T U P I D T A R E!

| melynda a răspuns:

Fa'ti alt id de mess si vbeste cu el ca si cum nimic nu s'ar fi intamplat. acum da'i numele tau real si gata:d

| Vartolomei_Claudiu_1982 a răspuns:

Ori ti s. a facut mila de el ca el te respecta..si u tiai batut joc de el baga id lui si zii ca iti pare rau enorm de mult si zii daca iti accepta scuzele si daca vrea sa mai pastrati legatura... FuNdiTa?

| SEkaty3 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, cred ca iti place de elwinking
Baga-i id-u in lista si vb cu el spune-i cine esti bagate cu el in seama si fai ochi dulcismugBAFTA!happy:*

| innamaria a răspuns:

Spune-i adevarul. asta ar trebui sa functioneze daca e totusi intelegator :*... good luck!

| BiuBii a răspuns:

Nu stiu ce sa faci intai?