| Ancuutsa a întrebat:

Ce puteti sa mi spuneti despre cuplul dintre zodiile scorpion si pesti?batting eyelashes fundita:*.

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Stiu sigur ca este cuplu perfect.PESTI-SCORPION: Cele doua zodii ilustreaza maxima de "dragoste la prima vedere", rar trecand un scorpion pe langa un peste si sa nu fie atras unul de celalalt. Uneori pestele va parea excentric dar scorpionul il va intelege foarte bine iar acest fapt ii va creea? primului senzatia de protectie. Daca pestele il va coplesi cu sentimentele sale pe scorpion, acesta se poate indeparta de relatie deoarece dinamismul sau il vor solicita in numeroase si diverse alte activitati. Chiar daca relatia nu va fi una de durata ea se va distinge si va atinge culmi nebanuite din punct de vedere sexual.

7 răspunsuri:
| Alecsaandrra a răspuns:

Scorpion si Pesti. Apa si Apa? Presupun ca-ti vuiesc urechile de sloganul "partenerul ideal". Mai ales pe Internet, cam toate horoscoapele zic asta si, desi aveti toate sansele pentru o relatie superba, se poate foarte bine întâmpla ca ea sa fie doar mediocra pentru tine.

Sa fim bine întelesi : din punctul de vedere al unui Peste ce si-a gasit un Scorpion care sa-l suporte, relatia este excelenta. Dar nu te-ncrede în toate acele texte care-ti spun ca doar un Peste sau un Rac te poate face "CEL MAI fericit". Într-adevar, combinatiile între zodiile de Apa sunt cele mai "bine cotate", dar adesea tam-tam-ul acesta nu ia în seama realitatea. De aceea, am sa insist nu doar pe punctele bune (care exista din plin), ci si pe câteva avertismente, folositoare mai ales Scorpionului.

Nu toti nativii unei zodii împartasesc toate calitatile generale ale acesteia. Unii Scorpioni sunt mai gelosi, mai posesivi, mai introvertiti, dar altii nu sunt astfel. Tot asa, unii Pesti sunt altruisti, generosi si fara pretentii de dominare, dar evident, nu toti sunt astfel. Combinatia clasica dintre doua semne de Apa este, în teorie cel putin, menita sa dureze. Si, foarte adesea, chiar asa si este.
Ce va uneste? Astrele spun ca totul. Complicitatile afective care se nasc între acesti doi nativi sunt într-adevar minunate: Pestele nu vrea sa domine si se va lasa bucuros dominat de tine. Te întelege perfect, chiar si când taci, pentru ca traieste în acelasi registru sentimental, se scalda în acelasi ocean de emotii profunde si complicate. Îti poate oferi împlinirea prin faptul ca te sustine cu blândete în tot ceea ce faci. În plus, este foarte nehotarât (nu îi place sa ia decizii) si chiar se va bucura ca are de cine sa depinda. Imaginatia Pestelui aprinde creativitatea Scorpionului, care duce la capat ideile fanteziste ale primului. Pestele întelege dragostea si pasiunea în acelasi fel ca si tine, asa ca fericirea va este asigurata. Discutiile existentiale, pline de sens, îl incita ca si pe tine, iar comunicarea între voi este excelenta.

Pestele stie foarte bine sa admire si sa adore, asa ca o sa te simti foarte-foarte iubit. Este foarte întelegator si are o intuitie comparabila cu a ta, ceea ce ar trebui sa-i dea toate atu-urile pentru a fi partenerul tau perfect. Fiind un nativ influentabil si instabil, un Scorpion (care e semn fix) îl ajuta sa se regaseasca, sa se defineasca si sa prinda radacini. Flexibil si adaptabil, Pestele se va mula dupa caracterul tau, si relatia va prinde contur pe zi ce trece : nici nu stii când a devenit ceva "de durata".
fundita? :* mersi:*

| dnxbv a răspuns:

Eu n-am mai auzit asa ceva, pe cuvant! cum naiba se imperecheaza un scorpion cu un peste?
cred ca acest cuplu se numeste ScorpiCrap

| DenisaMetal a răspuns:

Foarte buna :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat/scorpion si am avut o relatie cu o fata in zodia pesti, si intr-adevar am avut parte de sex, etc. Dar s-a terminat relatie dupa doua luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai amanuntita descriere a tuturor zodiilor gasiti aici: http://www.cs-gothic.ro/......l-f98.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nik

| Ionut_2080 a răspuns:

Sincer dupa mine relatia scorpion-pesti ar trebui sa fie cea mai interesant combinatie din horoscop deoarece ambii sunt zodii de apa, ambii au firi spirituale si se inteleg de minune. Poti sa radiezi de fericire si de toate partile bune daca faci parte din aceste doua zodii si esti in relatie (daca tu esti scorpion relatie super tare cu pesti si invers) Din punct de vedere sexual hmm prea greu de explicat la cat de bine se poatelaughing Asa ca daca faci parte din aceste doua zodii si ai partener tot la fel pe una din cele doua zodii, fi sigura ca a dat norocul peste tine. Insa se poate ca uneori sa nu fie asa si cele doua zodiisa ramana doar amici insa in 90% se potrivesc super tare:d

Succes in continuare si distractie placuta!