| carollina a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca el avea putin lichid preejaculator pe mana in momentul in care a rulat prezervativul (deoarece inainte se atinsese putin pe penis, si cand l-a rulat s-a atins de exteriorul prezervativului cu degetele, apoi am avut contactul protejat, pot fi riscante acele urme de pe mana pe exteriorul prezervativului? multumesc

7 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Nu pot fi riscante decat 1%, sau oricum un procent mic, nu ramai gravida asa usor, stai linistita

regis
| regis a răspuns:

Riscul este foarte redus, pentru ca probabilitatea ca putinul lichid preejaculator sa contina spermatozoizi viabili e mica, apoi nu e sigur ca au ajuns pe deget, nu e sigur ca de pe deget au ajuns pe prezervativ, iar in plus multe prezervative contin in lubrifiantul cu care sunt acoperite si spermicide, tocmai pentru a evita astfel de accidente. Dar o oarecare sansa exista, astfel de situatii clar trebuie evitate.

| εїз a răspuns:

Hmm. nu e prea bine ce ai facut tu. dar daca ti-a atins vaginul. e ok. dar daca sperma ti-a intrat adanc in vagin. e clar ca esti insarcinata.

Eu te sfatuiesc sa faci un test de sarcina. Baftahappy

| *Lyttle.me* a răspuns:

Nu cred. Dupa parerea mea nu poti ramane. Dar daca gresesc eu fa un test de sarcina dupa 7 zile de cand ati avut contact sexual. Il poti lua de la farmacie si vezi singura.

| 2696 a răspuns:

Exista putine sanse depinde de cat de mult lichid a avut...conteaza ca te-ai protejat si atatwinking

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Măcar v-ați simțit bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu cred