| Bogdan2233333 a întrebat:

Ce riscuri sunt daca faci oral unei fete?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Acelasi risc daca iti face si ea tie: contaminarea cu boli sexuale, daca le are/ai.
Folositi prezervativul, ca nu doare, nu musca si nici nu costa o avere, dar va protejeaza in totalitate.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa te infectezi. Limbi dai la una dupa ce ti.a aratat analizele la zi si sex fara prezervativ la fel

| darrio2007 a răspuns:

Să o ai mai scurtă daca ii clăntăne dintii.

| Paul754880338 a răspuns:

Riscul de a fi penibil, daca nu stii ce faci;-))

| Jay1 a răspuns:

Există mai mult de 25 de boli cu transmitere sexuală cunoscute
Cele mai frecvente boli cu transmitere sexuală sunt clamidia, gonoreea, hepatita B, herpesul genital, HIV, papilomavirusul uman (HPV), sifilisul, păduchii pubici și trichomoniaza. Infecțiile pot fi virale, bacteriene sau parazitare.
Bolile cu transmitere sexuală pot fi transmise prin sex oral
Contrar credinței populare, sexul oral nu înseamnă că îl joci în siguranță. De fapt, după sex oral neprotejat, aveți un risc deosebit de mare pentru gonoree, sifilis, herpes și hepatită B. Folosiți întotdeauna prezervativ atunci când faceți sex oral cu noul partener. Un prezervativ feminin poate ajuta, de asemenea, la reducerea riscului de boli cu transmitere sexuală și ar trebui utilizat în timpul sexului oral.Bolile cu transmitere sexuală (PPB) sunt boli infecțioase care sunt transmise prin orice tip de contact sexual, vaginal sau anal.
PPB-urile „tradiționale" sunt gonoreea, sifilisul, șanțul moale și limfogranulomul veneric.

Cu toate acestea, există și alte boli care pot fi transmise prin contact sexual. Acestea sunt:

Infecții virale: SIDA, herpes genital, hepatită B, hepatită C, negi genitale

Infecții bacteriene: Chlamydia

Infecții fungice: candidoză

Infecții protozoare: tricomoniază

În plus față de SIDA, există șanse mari de vindecare pentru toate PPB-urile menționate - cu condiția ca tratamentul medical să înceapă suficient de devreme. În caz contrar, pot apărea complicații grave.

| suiramvl a răspuns:

Daca exista igiena si stii ca nu e o tipa care umbla din floare in floare nu ai nici un risc.

| Goete a răspuns (pentru suiramvl):

Ce raspuns "inteligent"... de parca nu ai putea contacta nici o boala