| eilitnip a întrebat:

Ce rol are masturbarea? Si cine recunoaste ca se masturbeaza? Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| crissa20 a răspuns:

Masturbarea e un act de autocunoastere, barbatii il practica foarte des, deoarece au nevoie de mai mult sex decat femeile! am citit intr-o revista ca barbatii nu renunta la masturbare nici cand sunt intr-o relatie sau cand sunt proaspat indragostiti! nu stiu cine recunoaste si cine nu, dar masturbarea nu e o rusine! daca era nu existau sex-shop-uri, vibratoare sau papusi gonflabile!

14 răspunsuri:
| eurynomus a răspuns:

Eu recunosc k da!

| Alexandru0007 a răspuns:

Eu.are rolul de ati cunoaste corpul si de a obtine placere rapid cand ai chef

| Azµre a răspuns:

De autosatisfacere și de cunoaștere atâta timp cât nu e făcută în exces.

| FoundYouLover a răspuns:

Da, o fac si nu ma deranjeaza sa o spun. Consider ca poate fi chiar un semn de independenta, nu ai nevoie de altcineva ca sa te simti bine, te poti simti bine de unul singur/una singura. Te ajuta sa te simti bine pe moment, sa uiti de griji, probleme, etc, ca fac pariu ca toti avem probleme in viata.

| Liliana1981 a răspuns:

Te-ai lamurit cati recunosc?

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Liliana1981):

Tu recunosti?

| Liliana1981 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

La naiba! M-ai luat prin surprindere, nici nu ma asteptam la intrebarea asta! laughing). Hai sa-ti raspund: ti se pare ca ti-am raspuns la intrebarea initiala? Eu doar ti-am adresat o alta intrebare.

| eilitnip explică (pentru Liliana1981):

Nici macar nu am fost eu cel care te-am intrebat daca recunosti.Ia citeste mai atenta!

| HouseHouse a răspuns:

Eu recunosc fac dar nu prea mult

15-20 de ori pe saptamana ajunge!

| McLovin a răspuns (pentru HouseHouse):

Consideri ca 15-20 ori pe saptamana e putin?laughing)

| cicika a răspuns:

Masturbare e o placere facuta tie insusi fara ajutorul cuiva, poate cunoaste doar medicul ginecolog restul nimeni!

| darius1001 a răspuns:

laughing nu ma asteptam sa intrebe cineva asta uite ca am ajuns si clipa asta dar nu este o rusine!

| biutza1997 a răspuns:

Masturbarea are rol de satisfactie atunci cand nu ai cu cine sau cine sa te satisfaca e numai bun nu ma masturbez pentru ca daca vreau ceva are cine sa imi ofere funda? big grin

| lpavel a răspuns (pentru biutza1997):

Daca-i fi baiat n-ai mai vorbi asa! happy