| AndreeaA_4794 a întrebat:

Ce sa cred?
Este genul de baiat care cand ma ridica f sus, cand ma coboara. M'a abordat. Mi'a spus ca ma place. De fiecare data cand ne intalneam pe coridoarele liceului, ma privea insistent cu o privire numai a lui; x Cateodata imi zambea fara sa'si dea seama, cateodata lasa capul in jos, intimidat. Totusi era foarte indiferent si asta ma baga "in ceata".
Vazand ca nu-l bag in seama (banuiesc ca avea unele asteptari de la mine pe care nu i le'am satisfacut), si ba mai mult, m-am sarutat cu un prieten de'al lui, se comporta acum in ultimul hal cu mine. Ma simt ultima fata. A fost si vina mea, pentru ca am vrut, din instinct sa'l fac sa sufere, dar si a lui.
Ajutati'ma, va rog! Ce sa fac si ce sa cred? Oare chiar este ceva?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Cum adică,, Ce sa cred?" Dar el ce să creadă despre tine având în vedere că te-ai sărutat cu un prieten de-al lui?
,,Totusi era foarte indiferent si asta ma baga "in ceata".
Era doar enigmatic, te aşteapta pe tine, voia ca tu să faci primul pas, însă ai dat cu bâta în baltă deoarece,, din instinct ai vrut să-l faci să sufere" şi te-ai sărutat cu prietenul lui.
,, Mă simt ultima fată "- Lasă, nu te mai simţi ultima; găseşte el o tipă care nu se sărută cu orice băiat care-i acordă atenţie.

Baftă!

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ha? Ce? Te-ai sarutat c-un prieten de-a lui si acum ai pretentii? Tu? Cand alergati din floare in floare, nu meritati nici cea mai mica atentie. Daca as fi in locul lui, n-as mai da 2 bani pe tine!

| stef87 a răspuns:

Ok, faptul ca vreti sa fiti cucerite, ca vreti sa vedeti cum EL se lupta, se chinuie pentru voi, ca va place sa complicati lucrurile, inteleg. Dar sa-l faci sufere cu ideea ca il va face sa vina la tine si apoi sa te plangi de consecinte, chiar nu inteleg! Voi chiar nu va dati seama ca pentru dragoste e nevoie de comunicare, pentru comunicare e nevoie de feedback, iar daca feedback-ul lispeste se rupe totul? (ce sa mai spun daca e negativ cum a fost sarutul cu prietenul lui?) Chiar aratam a niste masini, nu avem si noi suflete?
Tu cum ai fi reactionat daca vedeai ca e de fapt cu alta?
Ti-ai facut-o cu mana ta. Acum vezi si tu daca mai are puterea sa creada macar o parte din adevarul care il spui aici (pe tot nu cred ca o sa-l poti spune din cauza orgoliului). Gandeste-te ca si comportamentul acela al lui spune ceva: ori asteapta lamuriri si scuze, ori chiar nu mai vrea sa auda de tine.
E timid? Atunci fii si demnostreaza-i ca poti fi intelegatoare, incurajeaza-l, da-i incredere in sine (nu ai idee cat va conta!). Daca nu-ti convine felul cum te-a "abordat", cauta-ti un "gagicar" sau mai stiu eu ce persoana care va schimba ca pe sosete! Te va vraji ala...
Ce simti pentru el tu stii. Ce simte el, ti-a zis deja (poate e mai mult dar a fost timid sau nu a vrut sa te sperie). Singurul sfat pe care il pot da e sa incerci sa te impaci cu el si, daca simti ca poate fi mai mult, incearca sa fii mai deschisa fata de el.

| isabellle a răspuns:

:l nu trebuia să faci asta, dar na... orgoliul fetelor este mare happy
acum tu chiar l-ai băgat rău în ceaţă, şi îţi zic sigur că nu va mai face primul pas... de acum zâmbeşte'i mereu, să pari indiferentă totuşi, nu te ambala prea mult. băieţii vor să cucerească, nu să fie cuceriţi. te plăcea cu siguranţă din câte ai zis, poate încă o mai face, dar un băiat când place o fată [ cu adevărat], nu suportă să o vadă cu altu...

vezi ce faci de acum!
mult mult succes:*

| Silvia_6960 a răspuns:

Pot sa iti zic ca ai fi surprinsa sa stii in cate feluri diferite pot reactiona baietii la gelozie. Ei bine se vede ca baiatul asta a fost profund ranit de tine. In orice caz, dupa cum zicea cineva pe aici l-ai bagat rau de tot in ceata si i-ai aratat si ca esti putin cam superficiala fiindca te-ai dat batuta prea repede. Incearca totusi sa incerci sa ii vindeci orgoliul de baiat indragostit ranit si poarta-te ca inainte. Este foarte probabil ca el sa te respinga la inceput si chiar foarte agresiv, dar tu nu te lasa poarta-te civilizat cu el si va intelege ca e copilaresc cum se poarta. Daca nimic nu merge poarta o discutie directa cu el si spune-i tot ce ai avut pe suflet, explica-i de ce te-ai purtat in felul ala. Sper ca am ajutat!

| bogdang a răspuns:

I-ai cam demonstrat ca nu-ti pasa, zic eu prea usor. Atitudinea lui se explica si nu, dar tu l-ai facut sa vada poate ce nu vroia. Daca vrei ceva mai departe tu stii, dar macar spune-i sau cere-ti scuze pentru. comportamentul tau fata de el, ca pana la urma tu ai inceput. happy Si apoi... stie si el ce sa faca! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba ia lasati vrajeala,toti baietii suntem la fel adicatelea cind dorim ceva,si stiti voi la ce anume ma refer, aplicam tot felul de tertipuri pentru a ne cadea gasca-n plasa,de gresit gresiti foarte multe dintre voi fetelor pentru ca va faceti prieten/iubit din scoala, de ce se poarta cu tine asa? deoarece si-a dat seama ca alt mascul ia luat cireasa de pe tort, incearca sa nu-i mai dai atentie si sa-ti faci prieten pe cineva cunoscut, cineva care se potriveste si te potrivesti, dar nu din scoala