| Celia89 a întrebat:

As avea o intrebare? Cum imi dau seama ca ma place un baiat? Am impresia ca un baiat ma priveste insistent, de fapt ma privea, cand ma saluta imi zambea si ma privea intr-un anume fel, de la un timp si-a schimbat atitudinea fata de mine? Ce sa cred? Va rog sa imi dati un raspuns!

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Te ig poate ca nu i-ai dat semne ca si tul l-ai place. uita-te si tuh dupa el sa vezi daca mai tine la tine.

| Originalone a răspuns:

Bagate in seama cu el fortat fara frica,si incearca sa afli ce anume vrea sa faca, ce intenti are.
Mai sti poate te place, poate nimeresti jumatatea.
Trebe doar sa invingi frica.

| ShimmEr a răspuns:

Ai prieten? Daca da, asta explica tot. Tu macar il placi de te intereseaza asa mult? In descrierea mai sus, 70% posibil sa te placa. Faptul ca s-a schimbat radical, poate a aflat ceva rau despre tine care nu e adevarat. Incearca sa vorbesti cu el si sa-l intrebi de ce e asa de rece cu tine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu se trasmitea doar pe un singur canal? Adica in capu tau, la noi fetele semne din astea cu privitul si zambetu par semne clare ca el ne iubesc si vor sa ne ceara in casatorie, cel putin mai tarziu.
Dar nu e asa, sunt chestii superficiale.
Cand unui baiat ii place o fata face si el ceva in sensu asta, oricat de timid ar fi acel baiat el va incerca sa fie cu acea fata.
Acum nu stiu ce sa zic poate doar tine ca la o prietena.

| Caryy a răspuns:

Te-as putea sfatui mai bine daca mi-ai spune varsta ta, dar in principiu lucrurile decurg cam la fel. Iti dai seama daca un baiat te place daca se uita la tine "diferit", daca iti arunca din cand in cand un zambet sarmant. Ai grija doar sa nu fie unul care face aceeasi "faza" cu toate fetele din jurul lui. Se poate ascunde de tine cand face pe dulcele in fata altora, deci ai grija si mai intreba si tu in stanga si in dreapta. Baiatul se poate da de gol atunci cand te place cand zambesti mult in jurul tau sau cum se mai spune "radiaza". In ultima instanta poti sa iti intrebi si o prietena ca poate un om din exterior poate vedea cum sta mai bine situatia.