| Miruu96 a întrebat:

Hei! Vara trecuta m-am indragostiiit. de el.love struck Poate nu trebuia.Ne cunoastem de mici. ne jucam impreuna. si atat. niciodata nu m-am uitat la el ca la un posobil prieten. ci ca la o cunostinta. amic. dar de cateva luni e diferit.straight face. Totul a inceput de cad am inceput sa'l privesc in ochi.De atuncii simt ca ceva ma atrage spre el.Cand ma intalneam cu el uitam sad au si buna[uneori big grin]. Nici nu’l puteam privi in ochi. doar asa cateva secunde... inima imi batea foarte tare. si nu’mi mai gaseam cuvintele.nu’I puteam vorbi.seara venea si statea cu mine afara. mai erau si cativa prieteni. atunci cand eram aman2 eram diferiti. mult mai tacuti. iar el nu mai avea acelasi caracter.imi placea asa love struck.Am fost impreuna o saptaman. putin. nu? Nu ne intelegeam prea bine. erau multi ce nu vroiau sa fim impreuna. bagau minciuni. care il faceau pe el sa pice vinovat. din pacate le’am crezut. Nici el nu a fost usa de biserica cu toate ca ma placea multt.( la inceputl verii eu placeam pe altcineva. Pe el am inceput sa’l plac prin august. si. El m’a asteptat.happy. Deoarece ne certam din nimicuri eu I’am propus sa ne cunoastem mai bine. si dupa sa avem o relatie. Vorbeam pe mess. Dar atat. El nu avea curaj sa faca mai mult. sa vina la mine cand eram afara. acum suntem suparati unul pe celalalt. de fapt asa cred. e indifferent cu mine. nu mai asa de apropiat. Pe mess nu ma mai baga in seama. oare nu ma mai place?crying. Nu stiu ce sa cred. poate vrea doar sa vad eu ca poate fi si indifferent. daca e asa. nu stiu. Prin atitudinea lui ma indeparteaza de el. Vreau sa fie ca inainte.(sa’mi spuna ca ma iubeste, sa stau cu el afara sis a am emotii. Sa’mi bata inima cand stau langa el pe banca. sa ma priveasca insistent si sa’mi zambeascaalove struck.) ce sa fac? vreau sa fie totul la fel

Răspuns Câştigător
| BYGGeo a răspuns:

Te inteleg si eu am trecut prin aceata intamplare dar din unghiul opun. Pt mine ca baiat mi-a fost foarte greu dupa aceasta despartire. in ziua in care ne-am despartit mi sa declansat o furie pe care o am si astazi. In sinea lui el inca tine la tine dar nu o s-o recunoasca niciodata. Exista si o zicala,, Prima dragoste nu se uita niciodata". eu te sfatuesc sa intri tu in vorba cu el pentu ca orgoliul lui nu o sa il lase sa intre el in vorba cu tine. Incearca sa vorbesti mult cu el in felul asta ii amintesti de vremurile bune si poate o sa isi revina. Daca mai vrei sa ma mai intrebi ceva cautama.

| Miruu96 explică (pentru BYGGeo):

Merci.kiss. Da. ai dreptate. prima dragoste nu se uita. In ultimul timp am incercat sa'l uit. dar nu pot. ma tot gandesc la el. Cred ca inca ma place. dar cum ai spus si tu " nu o sa o recunoasca niciodata". prin intermediul unui prieten de'al lui am aflat ca nu il mai interesez dar cand ma vede ma priveste insistent. dar acesta poate sa mine. din moment ce ma place si el. nu?

| BYGGeo a răspuns (pentru Miruu96):

Exact

5 răspunsuri:
| Madd_1612 a răspuns:

Eu cred ca inca te place insa vrea sa vada ca si tie iti pasa de el. desi se zice ca baietii ar trebui sa faca "primul pas" uneori nu strica ca fetele sa actioneze. poate ca daca nu vei face nimic, acum mai tarziu vei regreta.asa am patit eu. sper sa va impacati:*

| Miruu96 explică (pentru Madd_1612):

Da. si eu cred asta. de curand m-am intalnit cu el. ma privea insistent si imi zambea. deci.: inca ma place. dar dc atat orgoliu? sigh

| Madd_1612 a răspuns (pentru Miruu96):

Ca sa vada ca te intereseaza.