| LadyM_7443 a întrebat:

Stiu ca e o chestie patologica, dar am nevoie de un raspuns, o parere, un sfat...
Acum cateva luni, am cunoscut un baiat [specific: un golan, care se uita dupa toate fetele] care la inceput filtra cu mine. Totul ok, simteam ca si eu ma indragostesc de el si pluteam pur si simplu de placere. In timp, totul a inceput sa se limiteze doar la privire. De fiecare data cand ma vedea, se uita la mine insistent si zambea fara sa'si dea seama, sau lasa pur si simplu capul in jos. Ma baga in seama din cand in cand, imi dadea semne subtile ca ma place, ca e ceva. Simteam si eu asta. Si asteptam in sfarsit sa faca el primul pas.
Asta pana acum cateva zile, cand ne'am intalnit la o petrecere. M'a abordat, incercand sa'mi faca combinatia cu un prieten foarte bun de'al lui cu care nu am nicio legatura. Ma simteam dezamagita, pur si simplu. Avand in vedere ca eram putin cam ametita laughing [si poate si din dorinta ascunsa de a'l face gelos pe celalalt], m-am lasat luata de val si m-am sarutat cu el. Celalalt a aflat... la inceput, l'am vazut cam suparat, dupa care a inceput sa ma injure, sa ma jigneasca si sa'mi vorbeasca'n ultimul hal. Nu vroia sa ma lase sa beau, sa fumez [ma stie de cumintebig grin] M'a amenintat si pe mess ca ma bate cu zapada si a si facut'o [bineinteles ca m-am simtit excelent]. A venit dupa mine in clasa sa ma ia afara, sa ma bata din nou cu zapada. Colegii spun ca face asta pentru ca vrea sa mi-o traga, pur si simplu. [e cunoscut drept vagabond]
Nu stiu ce sa cred despre el si cum sa procedez. Este adevarat ca e un golan, dar si golanii se pot indragosti. Nu vreau sa'mi fac iluzii. Nu stiu cum sa ma comport cu el. Adevarul e ca nici nu stiu bine ce vreau laughing Dar simt o dorinta pentru el. Ma puteti ajuta cu un sfat si o parere?happy Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai că nu înțeleg! Ce anume este patologic?
Este un vagabond care este capabil să se joace cu sentimentele tale ca ulterior să se folosească de ele, la asta te-ai gândit?
Să ți-o tragă? Unde?
Un vagabond până se va îndrăgosti poate dura o viață întreagă, duce o viață libertină, vorbește cum vrea și cu cine vrea, pleacă acum și se mai întoarce când vrea "mușchiul lui", nu va tolera ca cineva să-i facă program, să-l responsabilizeze, cheltuiește toți banii din buzunar, se culcă cu cine vrea, etc!
Gândește problema la rece.
Voi ce fel de relație aveți? Sunteți, să zic așa, amici. El îți face cunoștință cu altul! Pentru ce? Ce urmărește? Profit? De care?
Fă-ți "curățenie" în gândire!
Nu este pentru tine o viață cu înjurături, jigniri, bătăi, etc.
Ai grijă de tine. Mai bine suferi o zi, o săptămână, o lună ori un an dar nu toată viață pentru un cap de p..., sincer!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| buldog a răspuns:

Nu ai niciun motiv sa nu incerci sa ai o reltie cu el. Vezi cum decurge, ce se intampla, dar FII ATENTA! Fii atenta la orice gest al lui care ar demonstra ca nu tine la tine.
Daca il placi, merita sa incerci...de ce nu? Dar sa nu uiti ca poate profita de faptul ca il placi, chiar daca ai baga mana in foc ca el este cat se poate de onest cu tine.
Bafta multa si ai grija!

| Elena_4068 a răspuns:

Explicai ce sa intamplat.Si de nu te crede fii indiferenta daca in cel mai rau caz nu poti scapa de el mergi la director/directoare.

| tigari_6699 a răspuns:

O la la... tu esti in situatie buna pe langa minelaughing
Pai sa o luam cu inceputul, ai spus ca si el simte o oarecare atractie pentru tine, nu? atunci daca chiar este asa cum spui tu dc a incercat sa te combine cu un prieten de al lui? vrea doar sa se joaca cu tine si tu ca... ii cazi in plasa