| Iuliaaaaa99999 a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi. Am cunoscut un baiat si era asa frumos la inceput, dar el e genul acela de baiat, mai bad boy. Si el a insistat sa ne cunoastem, am fost putin mirata pentru ca fiind acel gen el prefera fetele mai indraznete, cu ceva arfe, care sunt altfel decat mine. Pe masura ce vorbeam, zi de zi, si ne intalneam la liceu, ajunsesem sa flirtam, insa eu credeam ca nu e ceva serios, adica, doar voia sa se distreze. In tot timpul asta eu nici macar nu ma gandeam ca ar putea fi ceva intre noi. Se purta frumos cu mine, ma saluta cand era cu gasca lui, imi zambea prin liceu, era totul bine. Pana cand mi-am dat seama ca incep sa am sentimente pentru el si mi-a fost frica sa
..mai inaintez. Pentru ca stiam ce fel e. Si usor usor ne-am indepartat, ma privea intr-un fel anume, mereu, niciodata nu mi-am dat seama ce vrea sa spuna. Dupa mult timp in care mi-am dat seama ca am sentimente adevarate pentru el, am incercat sa reglez situatia si sa ne apropiem, am zis fie ce-o fi, insa pe masura timpului astuia in care eu nu i-am raspuns la semnalele astea ale lui pentru ca nu credeam si nici nu mi-a spus, el incerca sa se distanteze de mine. Pana cand am avut o discutie mai serioasa si el mi-a spus ca-si ascunde sentimentele. M-am simtit dezamagita de mine deoarece incepusem sa am sentimente pentru el si sa-l cred destul de tarziu. Ne-am indepartat din nou, si de atunci de cate ori ne vedeam la liceu se uita la mine insistent si nu spunea nimic. Odata am trecut unul pe langa altul si efectiv s-a oprit din mers si s-a uitat la mine, m-am oprit si eu si ne-am uitat unul la altul, fara sa spunem nimic. Incerca sa spuna ceva, dar nu putea. Nu inteleg. Eu eram foarte confuza si nu stiam daca sa zic ceva sau nu. Cand am vrut sa spun ceva, a plecat de langa mine si s-a uitat in spate apoi. Nu am inteles ce a vrut sa insemne asta. Mereu se uita dupa mine, are o privire anume, ne uitam unul la altul si nu putem sa scoatem niciun cuvant. Pareri?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se uita, ca se oftica, pentru ca nu i-ai picat in plasa, sa fii victima lui.
Asemenea baieti nu au sentimente, cuceresc doar ca sa se laude la prieteni, ca au avut-o si pe aia si pe cealalta...si tot asa.
Nu ai pierdut nimic cu asta, da-i pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" asa frumos la inceput"
ce intr00 ai adaugat laughing
Nu ai ce face, s-a indrãgostit nemernicul de tine, dar acum ti-e nu-ti mai place pentru ca nu mai e un badboy. In orice caz vina e la el, pentru ca nu mai e atât de bad cum era rolling on the floor

| antonimilk a răspuns:

Poate te iubește, poate îl iubești, poate nici unul dintre voi, poate va inselati dar cel mai bine ar fi sa pleci tu si asta pentru siguranta ta. Din moment ce e baiat rau dc sa l aduci tu in situatia incat sa vorbiti? El, el sa intervina.
Nu meriti toți nenorociții să-și bată joc.
Meriti pe cineva să te iubească și o sa fie. Mentine te tu, sa te gândești la tine. Daca se arunca din prima vai ca te iubește și vrea relație e fals. Trebuie să-l cunoști sa fie sensibil, dulce și să te ajute ca om și persoana, să-i descoperi sufletul și cum ii pasa.
Așa toți vor relații sa **** dai dracu!

| alexandru303 a răspuns:

Problema ta, mai bine zis a lui e ca nu e indrazneț. O fi el baiatu rau. Iar tu nu trebuia sa te bagi in gura cu el. El trebuie sa o faca primul. Tu doar fa-i jocul, adica raspunde-i la gesturi/intrsbari fara sa dai semne de simpatie sau de dispret sau de disperare. Situatia ta poate fi reparata daca vorbiti, el sa inceala discutia. Daca ii place (mult)de tine o va face. Hmm ai zis ca sunteti in liceu 15-17 ani poate ai. Slabe sanse sunt sa fiti impreuna din liceu. Gen o sansa din 20 (5%). Eu iti reconand cand vei fi cu el sa te distrezi si ss expefimentezi relatii. Cand ai ocazia spune-i sa-si ia un prezervativ si ls treaba. Vorbesc serios. De la 15 ani poti face legal asta. Hmm, funda?

| Neorxnawang a răspuns:

„ e tragic cand nu dai drumu la ce simti "