| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac?
acum doua saptamani un baiat m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el ...am acc... el fiind un fel de verisor prin alianta cu cea mai buna prietena a mea
in prima saptamana toate bune si frumoase. dar in a douasadsad nu ma mai sunat deloc si prietena mea i-a zis miercuri sa ma sune. si ca de ce nu a mai vorbit cu mine. si m-a sunat in acea zi am vorbit unmpik si atat, de atunci iar nu ma mai sunat pana azi(vineri) si nu stiu ce sa fac
oare de ce nu m-a sunat?
s-a plictisit de mine?
si nu am terminat. este un tip care l-am cunoscut pe mess si vrea sa ne intalnim si eu as vrea dar nu stiu daca e bine si. daca sa ma despart de celalalt tip ca nici macar nu ma mai baga in seama ca el nu are telefon si nu am cum sa l sun si nici net deci...
ma ajuta cineva cu niste sfaturi utile.va rooogbig grin

4 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Io zic sa lasi relatiile pana te mai maturizezi. E normal ca la inceput sa nu va sunati zilnic, practic sunteti niste straini. Sunteti impreuna (poate?) dar nu ati iesit aproape deloc.
Pas cu pas.

| cosminnnellu a răspuns:

Salut immy parerea mea ca daca ii pasa de tine te suna totusi de la cineva si isi cerea scuze pentru situatia creata,totusi el lasa lucrurile asa ceea ce inseamna ca nu prea ii pasa,sigur ca da sfatul meu este sa mergi mai departe si sa onorezi invitatia la intalnire a tipului de pe mess,nu poti astepta dupa un tip care nu te baga in seama, daca te apuca anul cu el si apuci sa il iubesti si iti face faze dintrajtia, nu mai mult o sa regreti atunci? treci mai departe cunoaste si alti baieti pana o sa il gasesti pe cel potivit multa bafta pup:* funda?:X

| geani_6822 a răspuns:

Draga nu.l mai cauta. nu-i spune nimic.am patit sieu la fel.un baiat e mai atras d o fata mai indiferenta care nu il cauta toata ziua fa-ti prieteni iesi distreaza-te doar nu o sa stai dupa cineva mereu...nu vrea pa si pup

| Cristy_6051 a răspuns:

PAi avand in vedere ca aveti doar 2 saptamani impreuna.
Eu zic sa te vezi cu baiatul de pe mes dar fara sa tge desparti de cel actual iubit. Dar asigurate ca nu au cum sa afle unul de altul cateva zile. Te intalnesti cu baiatul de pe mes si vezi cum ti se pare daca ti se apare ca poti fi cum el si iti place de el etc. Te desparti de cel cu care esti si te combini cu baiatul de pe mes happy

Succes!