| azoteu2020 a întrebat:

am o intrebare am cunoscut o fata cat de curand si am intrebat-o la telefon daca vrea sa ne intalnim la un suc si ea a zis "nu stiu poate sa vad daca sunt libera" asta ce ar inseamna tin sa va zic ca cand am intalnit-o era deschisa cu mine si mereu cand faceam o gluma fie si una proasta radea, a da si cand am sunat-o a doua oara a raspuns o prietena de a ei si i-am zis sa ma sune dar din cate vad nu m-a sunatsad ce ar trebui sa fac? Va rog un raspuns bun as dori

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu e interesata. Nu o mai cauta, nu se merita.

| Vi003 a răspuns:

Lasa telefonul, vorbeste cu ea intre 4 ochi, nu prin intermediari. Pe strada, la magazin, la strand, gasesti tu locuri prin care s-o intalnesti. Poate nu vrea sa-ti spuna ca e cu altcineva, ea stie motivul pentru care nu te cauta. Fa-ti mai putine griji si treci la actiune!

| belysa a răspuns:

Dragule raspunsul ei a fost un refuz, doar ca unul mai discret.Nu vreau sa te descurajez, dar daca nici la tel nu ti-a mai raspuns ea este clar, ca nu a vrut sa vorbeasca cu tine.Dar nu e totul pierdut, daca nu te refuzat direct cu un, nu ", si te-a loat pe departe inseamna ca nu vrea sa te superi pe ea.Nu o mai suna,dai mesaje,si incearca sa nu o mai inviti momentan sa iesiti,dao altfel cu ia,intreab-o ce mai face,mai baga cate-o gluma in joc, si afla mai multe despre ea intr-un mod subtil. Daca intra in jocul acesta inseamna ca inca ai sanse mari cu ia, si dupa un timp de vorbit prin mesaje, cand consideri tu ca este ok, propune-i din nou sa iesiti.Pup si succes

| BlackChocolate302 a răspuns:

Incearca sa nu pui prea mult suflet...s-ar putea sa nu se merite. Daca nu ti-a mai raspuns la mesaje sau daca nu a mai incercat sa te caute, e posibil sa-si fi pierdut interesul sau poate ai facut o faza care a deranjat-o.Incearca sa vorbesti cu ea si daca nu iese nimic, incearca sa o uiti.