| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? am avut o relatie de 3 ani cu un tip, care m-a inselat! am incercat sa fiu cu alti baieti dar nu pot simti nimic pentru ei! imi e dor de fostul, asteptam sa se intoarca sa imi spune ca ii pare rau ca m-a inselat! nu a facut'o. oare o va face? ii simt lipsa f mult, plang zilnik numai suport! ce sa fac ca sa-l pot face sa regrete ca ma pierdut! a trecut o luna si vreo saptamana de cand nu am mai vorbit cu el.astept parerile voastre, dau funda:Xlove struck:*

Răspuns Câştigător
| SunshineGirl a răspuns:

Timpul o sa le rezolve pe toate, crede`ma. Analizeaza`te un pic.Precis esti o fata frumoasa, cu multe calitati si cu un suflet mare.De ce sa suferi? Poate candva, el se va intoarce si tu iti vei dai seama ca nu te merita.Sau poate si el sufera, poate`i e rusine sa dea ochii cu tine.Mai ai multe de trait...viata abia a inceput acum. Si mai ales faptul` ca ai mai avut prieteni dupa el ar trebui sa-ti confirme ce fata minunata esti! Sunt atatia baieti care abia asteapta sa cunoasca o fata calumea...Deci,zambeste si fi optimista! Tot raul spre bine, ai incredere!

7 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Si eu am patit ceva de genul, mie mi-a luat 2 luni sa ma "recuperez" dar tu fiind fata poate esti mult mai sentimentala decat un baiat deci pana mea...Eu zic sa incepi sa uiti complet de el rupe orice contact cu el ORICE ORICE ignore peste tot etc pe mine m-au ajutat filmele comedie/romantice sa trec peste,mai mi-au ridicat moralul si dupa acea am fost in stare sa ies din casa cu amici nitel fun pe acolo si acum gata cu toate ca ma intristez cand ma gandesc la ea, acea diavolita!
Si ocupati timpul cu hoby-ul tau (de exemplu mie imi place armata ma axez pe ea ma documentez despre arme, tactica de razboi [daca nu cumva le stiu pe toate] etc) fa si tu asa in domeniul/hobiul tau sa iti mai omori timpul daca ai prietene/amici adevarati te vor inveseli daca nu o sa iti fie mai greu oricum eu nu le-am zis nimic doar am profitat de FUN nasol cu baietii astia porci nu? in cazul meu curvele

| Violetta2303 a răspuns:

Pai nu a trecut foarte mult timp o sa inceapa sa ii fie dor de tine dar. daca este cu vreo fata acum nu se stie daca este solo ar trebui sa vina la tinetongue uite poti afla spre ex de la un prieten de al lui daca iese afara intr-o zi si te duci si u cu fetele "intamplator" pe acolo si sa zicem ca prieteni lui va cunosc pe voi si zica sa stai pe acolo si poate face pasulsmugideea e sa te intelegi bine cu un prieten de al lui sau sa il joci pe degete dar nu este sigur daca va vor chema sa stai cu ei daca nu va cheama va duceti voilaughingca asa's fetele tupeiste:*succes:Xvei reusi

| JustThat a răspuns:

Si eu am patit la fel sad
Dar recent baiatul pe care il placeam a venit la mine
Cand am fost pusa in aceasta postura a fost km aiurea pentru ca nu stiam ce raspuns sa'i dau
Gandeste'te bine ce vreiwinking
Daca va impacati crezi ca nu o sa te mai insele?
O sa'i fie rusine sa te insele iar?
Ai grija ce vrei

| demon a răspuns:

Uita de el si daca va impacati nu o sa mearga trebuie sa gasesti pe cineva incearca sa ai rabdare

| Needle a răspuns:

Daca sunteti de la aceeasi scoala poti trece prin fata lui cu un simplu coleg de clasa, sa radeti impreuna sa vada ca va simtiti bine, si sa te uiti la el razand iar dupa sa iti continui drumul, probabil va merge dar nu cred ca merita, daca te-a inselat incearca sa il uiti, nu are rost

| Lulu1987 a răspuns:

Ai zis ca ai fost 3 ani cu el.eu cred ca s a plictisit de tine.de asta te a si inselat.nu cred ca se mai intoarce.asta e adevarul.stiu ca doare!

| diana123456 a răspuns:

Pai da daca te iubeste atunci o sa se intoarca la tine si el tea inselat pentru. ca tu poate nu ii mai dadeai ce vroia si a simtit nevoia de ceva nou... daca o cunosti pe cea cu cate te-a inselat incearca sa fii mai senzuala ca ea si sa ii arati fostului iubit ca inca esti in stare de ce vrea el si sa il faci sa te iubeasca iar...mult noroc!