| Catu34 a întrebat:

Ce sa fac? Am fost cu un baiat o luna si m am culcat cu el apoi mi am dat seama ca el asta urmarea de fapt. Acum prietena lui spune ca sunt o usuratica ca se culca el cu mine cum are chef. Da el a fost al doilea baiat cu care m am culcat si el de fapt inca e gelos daca in discoteca ma vede dansat cu altii. Ce revers a le dau? Daca ma cauta sa ii mai raspund?

10 răspunsuri:
| grab a răspuns:

"prietena lui spune ca sunt o usuratica"
Asa, si? Ce daca spune? E clar ca te freci mai bine tu decat ea. Sau indiferent de vointa si efortul vostru tu esti mai stramta si ai sanii mai frumosi.

Ea daca era complet multumita de ei doi, nici nu mai stia ca existi tu.
Asa, daca observi manaria, incearca sa iasa ea artificial la suprafata bagandu-te pe tine in rahat fie si din vorbe. Tu daca ii faci jocul si pui botul inseamna ca o ajuti sa te umileasca.

Daca el inca e gelos pe altii care danseaza cu tine, well, bad news: Nu mai e in pozitia de a fi legitim gelos pe tine. Nici nu te reguleaza, nici nu iti plateste scoala, nici nu ai vreo datorie catre el. Deci asa cum se uita si restul la tine ca esti buna si te-ar ciocani, asa se uita si el: fara urmari si fara obligatii! A avut sansa, s-a lins pe bot, acum sa stea pe margine cu saracia lui care inca tanjeste sa il satisfaca dar e prea mandra sa te intrebe cum ai facut-o tu! happy

| C26 a răspuns:

Buna..Nu te judec.Dar niciodata sa nu mai faci prostia de a te culca cu un baiat dupa 1 luna.Ca asa ai sa te culci cu multi de acum in colo.Asteapta sa cunosti mai intai persoana, sa vezi ce ii poate capul chatterbox Sfatul meu e sa-l lasi, si chiar daca te cauta si insista nu ii mai raspunde happy Pt ca asa o sa`si bata joc. Ca stie ca il vei primii inapoi.Si daca te vroia pe tine, si te iubea ramanea cu tine, nu cu fata cealalta :* Succes, si ai grije ceea ce vei face de acum in colo.

| Catu34 explică (pentru C26):

Peste 3 zile e ziua lui sa ii mai spun la multi ani? ce sa fac? sa ma iau cu fata aia la cearta sau sa ii ignor? si sa neg ca m am culcat cu el?

| katty12 a răspuns (pentru Catu34):

Nu il mai baga in seama... ignorai prefate ca nu ii cunosti, nu poti nega (acum faci cum vrei depinde si de varsta).
Cel mai bine sa ii ignori :*

| grab a răspuns (pentru Catu34):

Da, il suni (nu SMS) si ii urezi din fuga La multi ani si il intrebi ce mai face.
Ca sa nu pari nesimtita ca stai putin cu el in telefon, te suni singura pe celalalt telefon imediat dupa ce ati schimbat 2 vorbe si ai facut urarea, si ii dai vant cu ceva de genu "Mai vorbim cand ne vedem" nu promiti ca suni tu imediat sa cazi de disperata.

Oricand si oricum si oricui suntem datori sa spunem "La multi ani" indiferent ce ne-a facut. Demonstram ca suntem oameni.

| C26 a răspuns (pentru Catu34):

Eu zic sa nu`i mai dai atentie..Si nici la multi ani sa nu`i spui happy Asa poate isi va da si el seama, si poate se va simti prost happy. Incearca sa-ti ocupi timpul cu alte chestii, poate asa iti mai trece de el, si nu ii mai acorzi toata atentia asta lui :*

| CGF31 a răspuns:

Buna.
Nu trebuia sa faci chestia asta dupa o luna, trebuia sa il cunosti mai bine. Se vede ca ai o slabiciune pentru el si prietena lui iti face in ciuda. Cred ca mai bine l-ai lasa in pace sa se vada cu cine vrea el sa fie cu cine vrea. E gelos pentru ca stie ca nu mai poate umbla cu 2 persoane. Daca te iubeste pe tine o lasa pe fata cealalta.

| monicaangel a răspuns:

Daca te cauta nu-i raspunde. Lasa-l sa-si dea seama de ce a facut. Si ca idee nu te mai culca cu baieti decat dupa ce ii cunosti foarte foarte bine.

| 2008 a răspuns:

Cel mai important te-ai protejat? sa nu ai surprize, daca e gelos poate inca tine la tine dar orgoliul nu-l lasa sa recunoasca asta oricum sa te pui pe tine pe primul loc ca din cate spui el sigur nu te pune, cauta sa te sfatui cu cineva apropiat o ruda, o prietena de incredere si ai grija de tine

| Catu34 explică:

PS: Peste 3 zile e ziua lui sa ii mai spun La multi ani?