| Anonima1495 a întrebat:

Buna Am avut si eu o relatie cu un coleg timp de 4 luni si in timpul accesta am inceput sa tin la el, ne-am despartit cand a inceput vacanta de vara pentru ca era foarte gelos, el zice ca din cauza mea ceea ce nu este adevarat, acum am inceput scoala si il vreau din nou, vreau sa ma impac cu el, dar el insa nu mai vrea, i-a zis unei colege ca vrea sa stea cu cineva din scoala sa ma faca geloasa, pe alta colega o intreaba daca am vorbit cu ea ceva despre el, cat timp am fost impreuna mi-a demonstrat ca tine la mine, acum nu mai stiu ce sa cred, astazi i-am trimis mesaj daca vrea sa ramanem macar amici, raspunsul nu a fost cel care mi-l doream eu, cand a vazut mesajul in care i-am zis ca sunt eu nu mi-a m-ai raspuns si la scoala este foarte indiferent nu stiu ce sa mai fac, daca aveti un sfat si pentru mine va multumesc P.S Dau funda va rog ajutati-ma ce pot sa fac sa il las in pace sa isi faca viata cu cine vrea el sau sa mai incerc?

Răspuns Câştigător
| melittlelioness a răspuns:

Un astfel de baiat este disperat dupa atentie si un "vanator„.de cend ma stiu am incercat sa fug de astfel de baieti, insa si eu ca si tine de altfel, la un moment dat m.am atasat de unul ca el.indiferenta este ceea ce trebuie sa aplici.cand un baiat vede ca esti indiferenta, atunci devine interesat.
daca e asa cum cred eu, si daca tine la tine cum sp u, incearca sa fii rece, practic lasa.l sa te recucereasca.
daca el continua sa se poarte ca un idiot, parerea mea e sa ca nu mai e cazul sa te mai stresezi.nu merita.
sper ca am fost de ajutor, si ca un sfat, nu mai pune asa mult suflet, lasa.i pe ei sa te adore, sa te iubeasca, u mai putin

| Anonima1495 explică (pentru melittlelioness):

Multumesc pentru sfat dar nu pot sa renunt la el, este si cu mine in clasa si il vad in fiecare zii,, de exemplu astazi i-am trimis mesaj si m-am simtit ingrozitor cand am vazut ca nu-mi raspunde, am facut asta pentru ca multi mi-au zis sa incerc sa vorbesc cu el

| melittlelioness a răspuns (pentru Anonima1495):

Stiu ca e al dq de greu, dar nu ai de ce sa te injosesti.

3 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Mai incearca, dar nu fi prea insistenta incearca sa vorbesti cu el sa vezi de ce este asa de respingator si indiferent fata de tine cu ce ai gresit (sigur ai gresit si tu cu ceva) si iti dau un sfat in sensu asta daca o sa iti recunosti greseala chiar daca nu a fost pe deplin vina ta iesi mult mai castigata in ochii unui baiat in general, probabil si in ai lui. Spune-i sa mai iesiti odata la un suc ca amici si sa mai vorbiti atunci o sa iti dai seama ce gandeste si daca nu te mai vrea, doar atunci sa cedezi pana unu alta incearca sa afli niste raspunsuri dar nu umbla cu povesti pe la colege si intrebari pe la diferite persoane despre el ca nu e bine nici sa pari "disperata" ca si-o ia in cap, succes happy