| alexuzha a întrebat:

Ce sa fac?cryingcrying ce sa fac sa trec prin depresia asta? imi este foarte greu fara el plang in fiecare seara vreau sa il am aproape si cand ma gandesc ca el acum poate fii cu ea cryingcrying nu mai rezista va rog ajutati-ma ma simt la pamant nici la scuala nu mai sunt asa atenta ca inainte cand ma intreaba mama ceva cryingcrying... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| lOllipOp a răspuns:

Citeste asta, te va ajuta mult[pe mine ma ajutat]

http://www.scribd.com/doc/30070847/Manualul-Arta-Impacarii

pa, pa:-*

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Are sa vina si momente mai frumoase. faza cu ``iesi pe-afara`` ``du-te cu prietenii si ocupati timpul`` ``gaseste-ti ceva de facut``isi fac efectul putin timp. dar sa stii ca te ajuta chiar daca initial nu ai nici un chef, iar apoi te intorci in ritmul ala de plans si neliniste.il stiu, l-am avut si il am dar alexandra, dragoste cu forta nu se poate, nu poti sa faci pe cineva sa te iubeasca.rabdarea e cea mai buna solutie, ca daca e sa te iubeasca are sa o faca, daca nu viata ta va merge mai departe.in timp, dar totul tine de rabdare.Si daca insisti prea tare in legatura cu un baiat, chiar si faptul ca te gandesti fff muult se simte.Si si daca ii zici ceva. o sa pari strsanta si inistenta.lucrurile mai trebuie lasate si de la sine, si sa ai incredere in Dumnezeu.

| Blondamea a răspuns:

Uital pentru ca asa iti va fi mai bine du-te si vb cu niste prietene despre asta care sa te ajute sau chiar cu mama tha(asta numai daca stia de el daca nu nici sa nu te gandesti)sau poti sa cauti pe altcineva acre sa umplegolul din sufletul tau dar sa nu te ast sa til umple pe tot pentru ca tot va mai ramene ceva acolo si pentru el

| 21Ada a răspuns:

Si eu patesc aproape ca si tine chiar acum dar ma gandesc ca e doar un baiat desi il plac mult, ma gandesc ca ii doar un baiat si sunt multi baiati pe lume. nu trebuie sa plangi pentru un baiatwinking

| Отilia a răspuns:

Şi eu trec acum printr-o aşa stare sad Şi când mă gândesc la toate amintirile petrecute am2, sau la sentimentele retrăite cândva! crying Dar asta e, mă ţin tare. Încearcă şi tu, deci dacă are prietenă deja. poţi să îi acorzi un pic de atenţie dar nu suficientă ca să îşi dea sema că îl mai placi, pentru ca se va ţine mare happy În legătură cu şcoala, şi eu am aşa o staresad nici prietenii nu mă mai recunosc, dar doar, puneţi un scop în minte! Cum ar fi gen "Dacă m-a părăsit sau nu mai suntem împreună, nu ştie ce pierde, nu mă merită, nu ştie frumosul" adică, gândeşte pozitiv. happy mai întâi verifică-l, şi dacă mai licăreşte ceva pentru tine, merită să mai încerci cu el, şi dacă nu, sadbatting eyelashes nu e el ultimul băiat, adică. priveşte în jurbig grin adună-te şi gândeşte ce faci kiss baftă

| 2122009 a răspuns:

Incearca sa te gandesti la raul care ti-l face si ti l-a facut, gandeste te ca a preferat-o pe ea in locul tau care tineai la el, gandeste-te ca candva va regreta tot ce face si se va intoarce la tine, dar atunci nu stiu cat de dispusa ai sa fii sa te impaci iar oh go on Incearca sa iti vezi de viata ta, gaseste ti preocupari noi, iesi cu prietenele, distreaza-te, va fi greu, dar daca te decizi ca vrei sa nu mai ai de a face cu el vei trece peste, si poate cine stie, vei gasi ceva mai bun, care sa aiba ochii numai pentru tinewinking

| Nimeni a răspuns:

In aceasta situatie sunt si eu momentan si chiar azi ma suna si-mi zice "sa nu ma mai cauti ca am ales sa fiu cu o alta fata...", dupa ce am inchis am plans vreo ora in baie la scoala, apoi m-am spalat pe fata si am vrut sa par indiferenta, insa in sufletul meu ma doare si mi-au ramas in gand cuvintele lui. Mi-am schimbat si nr sa nu mai am deloc de-a face cu el si sufar f mult; nici pofta de mancare nu prea am, dar tot am speranta ca o sa fie bine...Asa ca, nu dispera! O sa-si dea seama ce-a pierdut mai tarziu, doar ca o sa fie prea tarziu pentru noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

| AdeBăăă a răspuns:

Alexuzhaa! Eu zic sa te linistesti dupa aceea sa analizezi situatia! Si eu trec prin asta dar cu incetul ajung la o limita in care trebuie sa zic STOP! Nu uitaa ca liftul s-a rupt dar mai sunt scari love struck! Fi mai indiferentaaa nu te lasaa manipulata de ceilalti! Ai grija sa nu ajungi un transport comun! Ai incredere in tine, In ceea ce poti sa faci! Eu iti urez baftaalove struckbig hug daca vrei sa vorbesti cu mine despre astaaa mai scrie-mi intrebari si o sa te ajut!