| Eu_VaLu_1997 a întrebat:

Ce sa fac daca imi place de un baiat, iar el nu prea ma baga in seama, iar cand vorbeste cu mine incep sa ma rusinez? ce fac? nu am curaj sa ii spun ca il placsad

5 răspunsuri:
| Timmotey a răspuns:

Ori vorbesti cu el si ii observi gesturile ori ii spui direct dar daca ii spui direct poti regreta mai tarziu cel mai bine e sa il simti! un baiat nu te priveste din 2 motive unu ca nu ii atragi atentia si 2 pentru ca te place prea mult acum... nu stiu cum e el sau cum se comporta cu tine. incearca ceva
vorbeste cu el macar pe mess acolo e mai usor de vorbit

| Eu_VaLu_1997 explică (pentru Timmotey):

Pai mai vorbim, dar mai rar, sad si odata i/am zis ca-l plac si a incercat sa ma faca geloasa punandu-se intr/o relatie cu o fosta bff, si atunci imi tot zicea ca nu ma iubeste, ca sunt foarte urata, oare acum mai are sentimente pentru mine?

| neutrino a răspuns:

In aceste conditii e bine sa nu ai curaj sa-i spui. Mai asteapta.

| ruby999 a răspuns:

Probabil ai o varsta frageda si de aceea

| scumpycu a răspuns:

Auzi sunt baiat si stiu ce ar astepta de la o fata.
1-vorbesti cu el vezi cei place, si neurino ai dreptate mai bine ar astepta decat sa regrete mai tarziu.
2-daca chiar crezi cal iubesti arata-i lui spune-i, tragel intr-o pare si ii zici cutare.te iubesc:X si daca zice ca te place si el sa fiti fericiti