| ymhr6 a întrebat:

Ce sa fac? De ce iubirea este dura?

Sunt un baiat de 20 ani care inainte cu 3 luni nu credea in "iubire" am o relatie de 3 ani cu o fata inainte i-a ma iubea la nebunie eu mai putin. Dupa plecarea ei in alta tara se schimbase dupa ce a venit am inceput eu sa o iubesc la nebunie si timp de 2 saptamana de suferinta si ea de indiferenta eu am hotarat sa ne despartim ea atunci a inceput sa planga si a zis ca nu vrea asa ceva pentru ca ma iubeste si ii pare rau pentru ce mi-a facut astea 2 saptamani. Acum ea ma iubeste eu o iubesc totul e ok ne intelegem foarte bine dar stiu ca peste un an de zile ea va pleca in alta tara pentru sa faca o facultate. Eu ma gandesc intr-una la viitorul nostru la noi 2 cum sa fac sa stam cat mai mult timp impreuna ea in schimb nu stie ce sa faca. Cat de curand am fost la munte 1 zi cand am ajuns acasa era tarziu si am zis ca sa o duc acasa pentru ca ii era si rau. Am ajuns acasa la ea se facuse tarziu si trebuia sa raman la ea sa dormim amandoi dar maicasa a zis ca nu andrei nu mai doarme la noi niciodata il duc eu acasa. Pe drum mama ei mi-a zis ca nu mai e de acord cu relatia noastra si ca nu mai vrea sa fim impreuna. A doua zi i-am zis si ei ce mi-a zis mama ei si a zis ca nu vrea asa ceva. Acum nu mai stiu ce sa fac ma gandesc la noi mereu ma gandesc ca, candva nu va mai fi a mea si nu stiu ce sa fac. Ea nu vrea sa ne despartim ca ma iubeste eu la fel. Ce sa fac? Sa ma despart de ea stiu ca vom suferi enorm si ea si eu si nu cred ca e bine. Ce sa fac?

Multumesc pentru timpul si atentia acordata.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Lupta pentru iubirea dintre voi! Nu lasa ca nimeni si nimic sa se bage intre voi...kiss

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Lupta pentru iubirea ta, daca va iubiti nu lasati pe nimeni sa va desparta.

| cotzobel a răspuns:

De ce o lasi pe mama ei sa intervina in relatia voastra? daca tu o iubesti, ea te iubeste, de ce lasati alte pers sa intervina? chiar tu ai zis ca veti suferii amandoi. voi veti suferi si mama ei va rade cu gura pana la urechi, de ceea ce vi se intampla. Nu se merita! in nici un caz sa nu te desparti de ea, daca va iubiti.arata.i ca o iubesti, fii atent cu ea, nu te mai gandi ca peste un an va pleca, nu te mai gandi la nimic atunci cand esti cu ea...ganditi.va doar la iubirea voastra si la cat de norocosi sunteti. eu personal nu as renunta la pers pe care o iubesc nici daca mi.ar cere acest lucru Papa Pius al-10-leahee hee. bafta!

| Andreeagen a răspuns:

Ce ar fi sa o luati pe mama ei de manuta si sa discutati frumos care e problema si de ce nu mai vrea sa fiti impreuna Cred ca daca ati comunica toti trei si ia-ti spune mamei ei ca va iubiti si etc ar intelegehappy
Numai binehappy

| miky_3198 a răspuns:

Parerea mea este sa nu te desparti de ea daca voi va iubiti totul va fi ok ai sa vezi...succes

| www a răspuns:

Daca pleaca la facultate in alta tara, asta e dar nu e cazul sa va despartiti daca va iubiti.
Voi sunteti impreuna de 3 ani si maicasa spune: Andrei nu mai doarme la noi NICIODATA, ce vaca.
Daca ea a zis: ca nu vrea asa ceva. Ce mai conteaza ce zice maicasa ca nu e relatia ei.
Daca tu o iubesti si ea te iubeste, de ce sa va despartiti de frica sa nu suferiti!? Oricum o sa suferiti daca va despartiti din moment ce va iubiti, asa ca intrebarea ta nu are nici o logica.

| Licurici_2296 a răspuns:

Mda.si relatia mea de doi ani e influentata de maica-mea.si nu stiu cum, dar reuseste de multe ori sa ma manipuleze, asa ca am ajuns de mai multe ori sa-mi doresc s-a rupt relatia, pentru ca parea sa nu mai existe solutii. Insa el m-a inteles, si m-a ajutat sa trec peste mama, sa observ ce vreau eu cu adevarat si ca ce dorea mama pentru mine nu m-ar fi facut fericita. Si eu trebuia sa plec singura in strainatate, insa am reusit impreuna sa plecam din Ro. E adevarat. la 250 de km in momentul de fata, dar nu 2500. E foarte important faptul ca ea nu se lasa influentata de maica-sa. Asa e mult mai simplu. Bucurati-va de anul care a ramas. Profitati de timpul ramas. Fa-o sa se simta iubita. Poate reusesti sa iei in calcul si plecarea cu ea.asta ar fi ideal. daca nu.biletele la avion sunt ieftine, luate din timp tongue daca e iubire adevarata o sa reziste relatia voastra. Iar in momentele de cumpana aduceti-va aminte de cei 3 ani deja petrecuti impreuna. Ganditi inainte sa actionati, dragostea nu intalnesti peste tot.

| barsan1986aditza a răspuns:

Cel mai bine lasa timpul sa decida! Nu lasa alte persoane sa va influenteze.Singuri care pot decide sunteti voi!

| emanulea a răspuns:

Atunci cand te-ai combinat cu fata asta te-ai combinat cumva si cu maicasa?>>>nu creed

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai citit întrebarea asta. Am mai răspuns la ea. Deci next!

| adriandr a răspuns:

Mai din punctul meu de vedere intrega viata este un test de supravietuire. Eu nu iti spun decat sa lupti pentru cea ce crezi ca merita, sa gandesti mult si calculat inainte de a lua o decizie, si nu uita daca sentimentele sunt reciproce si adevarate lupta pentru ele pentru ca iti pot aduce fericire.

| corina_5648 a răspuns:

O rel