| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac...il iubesc foarte mult. Mereu avem cate un motiv prostesc de cearta. Ori mi-a zis cibineva ca te dai la nu stiu cine ori azi m-ai cam ignorat, ori nu iti pasa de mine. Nu pot sa zic ca ne certam pentru ca as minti. Ne suparam unul pe altulsad Nu exista zi in care sa nu ma supar pe el. Ei bine de felul meu sunt cam geloasa. si poate infloresc eu in mintea me, dar totusi ceva clar tot vad.sad Mereu Iarta-ma. Te iubesc muult, iar eu il iert. Pnetru ca il iubescsad Va rog ceva sfaturi. app azi m-am suparat pe el din mai multe motive:Era banchetul lui si el i-a zis unui baiat "Mai bine sa nu vina si ea(eu) ca sa ma distrez. Ceva de genu sa se dea la fetethinking si pentru ca o fata "se simtea rau" [la mistotongue] si ia acordat destu de multa atentie. si pe mine nu m-a intrebat cum ma simt sau daca imi e si mie rau. Nu l-am bagat prea mult in seama si de obicei cand nu il bag in seama stie ca sunt suparata pe el.Ma intrebat daca sunt suparata si eu am zis Nu am nimic i s-a enervat[ cred ca credea k iar nu ii zic ce am pe suflet ma rog. sper ca nu v-am plictisit. daca ati citi tot va multumesc din suflet:* Va rog eu am nevoie de sfaturi happy Cum sa o ducem mai bine. Ce sa fac? Funda cel mai bun rasp.happy

Răspuns Câştigător
| Alynutza_2085 a răspuns:

Sincer am trecut si eu prin asta... Si tot ne certam pana intr-un final cand am zis ca pun [.], atunci i-am zis mai u ma iubesti? si a zis ca foarte mult si i-am zis si eu la fel si dupa l`am intrebat dar ce e cu cearta asta... ne ecrtam mereu din orice si el atunci mi-a zis nu te supara pe mine dar eu nu vreau sa te pierd si de aia cateodata sunt mai diferit ca deobikei si am votbit asa ceva timp si chiar daca stetam cu el de 3 sptamani in aceaora l`am decoperit asa cum este el cu advarat si am aflat foarte mult, iar de atunci cunoscandu`ne foarte bine am realizat ca stim sa ne comportam unul cu altul fara sa ne mai certa. deci sfatul meu este sa fi sincera cu el si sa aveti un moment doar al vostru unde sa vorbiti si sa va cunoastety si va spiun eu ca dupa sty cum sa te comporty pe gustul lui fara sa exagerezi. te pup astept rezultate spr ca te-am ajutat:*

| NOinformation a răspuns (pentru Alynutza_2085):

Exact ce ai facut tu am facut si eu :*. fara sa mai citesc ce ai zis ca de abia azi am intrat pe TPU happy acum mi se pare ca relatia merge destul de bine >:d

3 răspunsuri:
| feefeee a răspuns:

Incearca sa gandesti mai mult fiecare reactie sau gest, incercand sa eviti absurditatile pentru ca nimanui nu ii plac.Si incearca sa nu mai ''infloresti'' lucrurile fara sens.Ce ai zis ca te-a suparat astazi e absurd, si cel mai bine ar fi sa stai de vorba cu el in legatura cu ceea ce te supara

| Bleed a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine. Accepta-te asa cum esti, ia-ti inima-n dinti, du-te si vorbeste cu el. Asta nu e iubire. Va "certati " in fiecare zi, nu va bagati in seama. Incearca sa accepti unele situatii, gandeste-te daca merita sa te superi din orice lucru marunt si sa strici mai mult relatia dintre tine si el. Trebuie sa vorbesti deschis cu el, spune-i ce te deranjeaza, spune-i ca tu ti la el cu adevarat si suferi din cauza ca va certati atat. Fi sincera cu el. Castigati-va unul altuia increderea, petreceti mai mult timp impreuna, vorbiti despre ce va place, spuneti glume, etc.
Trebuie sa ai curajul sa-i spui ce ai pe suflet, altfel se duce totul pe apa sambetei.
Bafta! Si Craciun fericit!