| meandyou_1186 a întrebat:

Ce sa fac? imi place de un baiat ce ma vrea altfel... dar eu asa sunt, ma vrea cu unghiile data cu oja mereu, parul pespate, machiata, imbracata cu haine stramte. dar eu nu sunt asa, sunt mai sport, cu haine largi, ascult muzica hip hop si nu ma obosesc cu frumusetea. si cred ca ma plkace, dar putin iar eu cred ca ar trebui sa ma placa pentru ce sunt eu de fapt nu pentru fanteziile lui. ar vrea chiar s-o fdacem, adevarul ca eu as face-o dar nu ma simt pregatita, cand e vorba de sex ma inhib. ce sa fac fa fiu in continuare cu el, soi fac, sa n-o fac?

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Haide, vino cu mine.
Ce stai cu idiotul ala, daca ajungeti cumva sa faceti casa impreuna si tu ajungi la cratita, el sa se uite dupa altele care is gatite, ca tu nu o sa ai timp sa-ti dai unghiile cu oja?
Nu te fa alta doar pentru moftul unui baiat, hai, vino cu mine, mie imi plac fetele naturale. Ooops, is insurat, uita de invitatie, dar pun pariu ca vei gasi un baiat care sa aprecieze ceea ce esti tu cu adevarat.
Despre sex, normal ca la inceput te inhiba, pana la urma o vei face si tu dar: 1. fa-o numai pentru ca ti-o doresti tu, 2. fa-o daca esti bine informata, 3. nu ceda constrangerilor de orice fel.

| Julia89 a răspuns:

Pai draga chiar daca esti asa "sport" pe viitor o sa te shimbi eu tot la fel eram mai sport dar pe viitor m-am schimbat cred ca inca esti micuta o sa vezi ca o sa vrei tu sa te porti altfel, si la servici daca lucrezi la birou cu clineti o sa ai unghiile facute si eu mai stiu ce minunatii mai feminine.pop

| SnitiCuTrademark a răspuns:

Nu ii face pe plac. Ori te place asa cum esti, ori deloc. Nu accepta sa faceti sex, refuza ferm. Nu iti face griji ca nu te va placea, chestiile astea il vor face sa te soreasca mai mult. happy Si daca nu, atunci nu te merita.
Crede-ma, nu merita sa te schimbi pentru un baiat. Fi asa cum esti tu, asa cum te simti bine.
Succes. happy

| cuvant a răspuns:

Daca isi doreste aceste lucruri inseamna ca te compara cu altcineva din viata lui sau ce vede la TV sau pe PC. Eu zic sa ramai asa cum esti, poate poti sa modifici unele lucruri cand esti cu el, dar in acelasi mod.
In rest ti-as zice sa fugi de langa el si nici un caz sa faci sex cu el

| mary123 a răspuns:

Daca nu te place pentru ceea ce esti, lasa-l. Stiu cum e, crede-ma, am trait sentimentul asta timp de un an. Si nu e usor deloc. Va vrea mereu si mereu sa te schimbe si nu va fi niciodata multumit de tine. Crede-ma ca vei da de baiatul care sa te placa pentru ceea ce esti, nu pentru iluziile lui.

Si cu sexul... Daca nu esti pregatita nu ar trebui s-o faci. Indiferent ca esti virgina sau. Trebuie sa simti ca vrei, si ca el e o persoana care merita asta, dar daca nu te place pentru ceea ce esti, probabil ca nu merita sa pierzi timpul cu el.

Daca tu crezi ca merita sa te schimbi pentru el, fa-o. Dar gandeste-te ca in viitor vei da peste alt baiat, caruia ii va placea stilul tau de acum, si iar te vei schimba si tot asa. Daca vrei sa schimbi ceva la tine fa-o de buna voie, din proprie initiativa, nu doar pentru a-i face pe placa vreunui baiat.

Stiu cum e cu schimbatul, doar ca la mine a fost exact invers. Lui nu-i placeau hainele stramte, machiajul, tocurile si lucrurile de genul [ nici macar fustele straight face laughing ]. Si am inceput sa incerc sa ma schimb, ba chiar ma certam cu mama pentru ca ea nu intelegea de ce fac asta. Abia dupa ce ne-am despartit m-am simtit ca si eliberata pentru ca puteam sa ma imbrac si sa ma aranjez asa cum vreau eu.

Eu doar ti-am dat un sfat, depinde de tine daca vrei sa treci prin ce=am trecut eu, sau sa ramai asa.

Sper ca te-am ajutat >big grin

| Gabica a răspuns:

Esti inca tanara si ai timp sa o faci asa ca nu face acum ceva ce ai putea regreta mai tarziu.Asteapta sa te simti pregatita, nu o face doar pentru ca te constrange.Si arata-i ca nu te poti schimba. Daca te place, poata sa o faca asa cum esti fara sa te vrea diferita.

| Adinussa a răspuns:

Daca doreste atat de mult sa te schimbi, parerea mea e ca nu te iubeste pentru ceea ce esti. iar o persoana ce nu te iubeste pentru ceea ce esti nu merita virginitatea ta :* succes

| Yuukyy a răspuns:

Pai dupa ce ai spus...:
Doar daca vrei Dar nu e neaparat.Si explica-i ca asa esti tu daca te place asa cum esti daca nu buna si la la revedere de ce sa stai cu el daca el vrea sa te machiezi sa faci ceva ce tu nu esti obisnuita! Eu dupa parerea mea daca ar fi sa fiu cu el m-as desparti de el dar el se gandeste doar ca vrea sa faca sex cu tine? Mie nu mia conveni iar daca tu nu vrei sa faci... Mai bine te-ai desparti de el acum nu mai tarziu cand o sa te mai intrebewinking Asta e parerea mea.dar ai grija cu sentimentele amandurorawinking pwpyk

| FallenAngel_9244 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iti gasesti un baiat cu care poti fi TU, sa nu-ti fie teama sa te scarpini undeva, care sa stie sa te asculte, sa te faca sa te simti bine in pielea ta, sa te sustina in alegerile pe care le faci mai ales in ceea ce priveste modul tau de viata si felul in care te imbraci si machezi.

| meandyou_1186 explică:

Pute-ti sa- i explicati voi asta? daca vreti va dau Id -ul

| meandyou_1186 explică:

Si stati fara grija toata lista de raspunsuri va primi voturi si la cel mai bine funda