| inflicted a întrebat:

E aiurea sa fii machiata cand esti imbracata in haine sport?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are sens, hainele sport e cand faci alergare sau mergi la sala in rest machiajul e cand iesi in oras

| Bondarel99 a răspuns:

Daca doar esti imbracata in haine sport, nu.
Daca faci sport, da.

| Vio199 a răspuns:

Exista machiaj sport. Adica un fond de ten, un rimel si e suficient. Vezi la unchiu Google "sport make-up". Poti sa te imbraci sport si sa iesi la o simpla plimbare sau sa stai pe banca la o poveste. E o ipocrizie sa spui ca cine face sport nu se machiaza. Sunt si olimpice la inot care un fond de tot tot aplica (da, fond de ten waterproof). Exista machiaj pentru orice situatie, orice loc, si orice activitate. Machiajul daca e facut cu bun simt si cunoastere e o arta. Uneori chiar o necesitate (pentru cei cu cicatrici sau acnee).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este aiurea deloc.

| RAY a răspuns:

Cand esti imbracata in haine sport faci sport parerea mea, eu daca as fi fata nu m-as machia

| Felys a răspuns:

Da

| eckblume a răspuns:

Eu zic că da.
Transpiri și după ți se vede nașpa fața.

| christine99 a răspuns:

Daca te machiezi ca o pitipoanca, da.

| llleo a răspuns:

Un rimel e de-ajuns.

| Seletchi_Andrada_1993 a răspuns:

Depinde cum esti machiata. Daca e simplu tus si rimel, e oke. Daca e ceva mai strident devine de prost gust.