| oAnonim a întrebat:

Ce sa fac? sunt foarte suparat si dezamagit in acelasi timp. nu m-am vazut cu iubita mea de ceva timp si i-am spus sa iesim si noi sa stam afara 2 minute ca nu ne-am mai vazut demult si mi-a spus ca nu poate ca are treaba azi si daca e o sa ne vedem tocmai duminica.e aiurea nu are timp 2 minute ca si cum ar iesi pana la magazin sa ne intalnim. si a spus ca se culca si sa o sun pe la 6 si am sunat-o la 6:30 si era in magazin si a spus ca ma suna cand iese, si trec cam 20min si o sun eu ca ea nu ma mai sunat si mi-a spus "ah am si uitat de tine m-am intalnit cu niste fete si acum sunt in parculet(e distanta de la parculet pana la magazin) si a zis ca o sa imi explice cand ajunge acasa, si i-am zis hai lasa ca si eu te-am rugat sa stam 2 minute sa iesim si ai zis ca nu poti ca ai treaba, ramai acolo in parc vorbim mai tarziu pa) si am inchis. Ce sa fac? (nu vreau sa ma despart de ea ca o iubesc,dar m-a suparat rau) Inafara faptului de a fi indiferent(voi fi indiferent cel putin asta-seara si inloc sa vorbim la telefon pana adoarme la telefon, ies afara si eu cu prietenii) ce pot face? vreau sa simta si ea aceeasi suparare ca mine, ca poate asa nu imi mai greseste(mereu i-am spus unele lucruri si ea tot le repeta. poate trebuie sa simta ce simt eu ca sa nu le mai faca)

23 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Eu nu cred ca ea mai vrea sa se intalneasca cu tine.nush a cu e vine (poate fi si a ta, poate fi si a ei).dar cel mai bine ar fi sa va despartiti (pentru ca voi deja stati despartiti).e greu dar cu ajutorul prietenilor sau a altei fete o sa o poti uitahappy
din dragoste nimeni nu moare trebuie sa mergi mai departe si sa te gandesti k te asteapta ceva mai bun.mult noroc

| Criiistinutsa a răspuns:

Trebuie sa o lasi in pace!
Exact asa mi se intampla si mie, si culmea chiar azi am avut o mica cearta cu prietenul meu din acelasi motivbatting eyelashes.
Noi avem perioade in care vrem sa stam singure, nu avem chef de iubitithinking adica sa fim mai libere, cu prietenele sau sa stam chiar singure. Eu nu cred ca din acest motiv trebuie sa va despartiti!
O sa vezi ca o sa-ti explice care e treaba... si o sa fie totul bine.
Stai linistit ca daca nu a vrut sa stea cu tine asta nu inseamna ca nu te mai iubeste, sau mai stiu eu cehappy!

| nicoleta01 a răspuns:

Pai si cum sa simta? esti sigur ca si ea te iubeste? ca din ce spui pare ca nu... gresesc?

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Ieşi şi tu cu prietenenii tăi, şi las-o în pace pe ea, nu o mai băga în seamă un timp, şi vei vedea că şi ea va fi supărată şi va vedea cum este. Oricum dacă nu funcţionează asta, ca să o faci să se întoarcă la tine, sau măcar să se schimbe las-o în pace. Ea are de pierdut sincer mie mi se pare că tu eşti un băiat foarte nobil. Dacă nu se schimbă, e problema ei.N-are nimic de câştigat cu acest caracter, şi această purtare aiurea.Şi nici măcar nu e frumos, că ea nu are timp pentru tine dar are timp de prietenele ei.Nu spun că ar trebui să stea cu tine necondiţionat, dar măcar 2 minute ar trebui să şi facă timp să stea cu tine!

| oAnonim explică (pentru ĔℓѕιιDăăSmileee):

Da asta mi se pare ciudat si mie, si ieri a stat afara de la 1 pana la 8:30 seara, si eu i-am dat un sms daca ne vedem si noi 10 minute si a spus " nu vezi ce nor e afara" in jur de ora 4 era, si era un nor mic care disparuse dar am lasat-o impace. nu prea isi face timp de mine si poate se poarta asa cu mine ca o iubesc mult ca este prima relatie pentru amandoi si sunt genul de baiat care te iubeste chiar daca ii gresesti, ii scriu multe poezii ei, ii fac multe surprize si cadouri, ii compun melodii, ii dovedesc ca o iubesc non-stop. nu ma apreciaza cum vreau. imi vine sa ii zic ca si pe un caine daca nu il "hranesti"(sa imi arate macar in SILA ca ma iubeste) atunci cainele ala moare la un moment dat.

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns (pentru oAnonim):

Păi exact, şi e păcat de tine. Eu în locul ei nu te-aş face să suferi.Ea nici măcar nu e în stare să stea 2 min cu tine, nu vede cât de mult o iubeşti şi cât ţii la ea. E foarte indiferentă. Dar într-o zi te asigur că îşi va da seama ce fel de persoană a pierdut, dacă acum e prea oarbă să vadă asta! sad
Sincer nici măcar nu te merită. Şi nici tu nu meriţi să suferi după ea...
Desparte-te de ea şi încearcă să o uiţi cât mai repede.Că cu atât mai mult, cu cât stai împreună cu ea, cu atât mai mult te va face să suferi.

| Criiistinutsa a răspuns (pentru oAnonim):

Pai fix asta nu e bine.
Prea multe dulcegarii si prea insistent. Incearca sa nu-i mai compui poezii... Sa nu ii mai faci asa cadouri si sa nu o mai stresezi. Las-o cateva zile si o sa vezi ca ea o sa te caute:p... Iti zic eu, este prea sufocata de iubirea ta, de aia te evita. Incearca sa fii mai retinut happy

| AmaToaRea a răspuns (pentru oAnonim):

As vrea si eu un iubit ca tine sincer laughing Treci mai departe! nu te merita

Răspuns utilizator avertizat
| BloodyBlade a răspuns:

Eu cred ca nu stie sa te pretuiasca, si cred totusi ca tu ar trebui sa o lasi in pace o vreme fiindca isi cam bate joc de tine si te ia de prost.Nu uita indiferenta doare cel mai tare iar tu stii asta cel mai bine fiindca ai simtit-o pe pielea ta. Poate dupa aceea o sa-si dea seama ce a pierdut o sa se simta vinovata si va fi mult mai intelegatoare si mai buna cu tn.Bafta! Sper ca te-am ajutat!big grin

| rutanklan a răspuns:

Ahahahhahahahhhahahah! Postul asta m-a binedispus laughing)))))))))))).

| oAnonim explică (pentru rutanklan):

Si pe langa binedispunerea asta, daca ai fi in locul meu ce ai fi facut?

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns (pentru oAnonim):

Se bagă doar în seamă nu are ce face. Lasă-l. Cândva va fi şi vremea lui să treacă prin aşa ceva, crede-mă atunci nu va mai fii binedispus:batting eyelashes!

| oAnonim explică (pentru ĔℓѕιιDăăSmileee):

Sunt baiat si iubesc o FATA happy

| rutanklan a răspuns (pentru oAnonim):

Mi-as baga ++++ in ea de treaba si m-as duce si m-as imbata. Probabilitatea sa nu mi mai pese de ea ar creste exponential. Pe langa asta as lua o pauza. F+++ relationships!

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns (pentru oAnonim):

Dar întrebarea este:
Ea te iubeştelaughing?

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns (pentru ĔℓѕιιDăăSmileee):

Scuze nu ţie am vrut să scriu, nu am văzt că era numele tău :-s

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna...din cate am citit fetei nu prea ii pasa de tine cam profita vad ca este cam nepasatoare si prefera prietenii decat pe tine dar ar trebui sa ai o dicutie cu ea si din acea discutie poate vei vedea daca mai are rost rel sau nu...cel putin trebuie sa fii indiferent si s-a cam pui orgoliul sentimentelor fata de ea daca nu te merita.din cate vad nu prea te merita si nu este bine dar se poate sa fie cu altcineva si sa zica ca iasa cu fete puneti si prb asta.cel mai bine zic so lasi in pace ceva vreme si cautati alta fata mai serioasa si un sfat cand gasesti o fata analizeazo sa vezi cum este si daca merita incercare dar acum depinde de tine!

| Lia09 a răspuns:

Las-oooo! E clar ca nu te merita. Chiar nu vezi? Parca esti orb. Cred ca tot tu erai ala care venea din 2 in 2 zile cu aceeasi problema : "M-am certat cu prietena. E indiferenta, etc".
Chiar nu-ti dai seama cat de naiv esti si cum te joaca pe degete? Poate o tine ea la tine, dar nu in felul in care o faci tu si cum iti doresti sa fii apreciat si iubit.
E alegerea ta, dar din cate am vazut, fata asta chiar nu e de tine! Nu-ti mai pierde timpul cu ea. Nu e nici prima si nici ultima din lume. Desigur, e greu sa lasi totul in urma, dar preferi sa-ti irosesti timpul, adolescenta, tineretea, sentimentele pe ceva care se darama la fiecare pas?
Ce vei obtine in final? Doar regrete si pareri de rau. Nu fi fraier si ia-ti inima in dinti. Daca de atata timp nu a reusit sa se schimbe, inseamna ca pur si simplu NU-I PASA DE TINE, ci doar de ea!

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Pai daca tu vrei sa continui o relatie cu o fata care te minte de 5 ori pe minut e alegerea ta numai ca in scurt timp ai sa observi ca iti pierzi timpul.
Bafta!

| CupcakkeCaffe a răspuns:

De acord e cam aicurea faza...eu am impresia ca ii acorzi pre multa atentie adica se asteapta ca de fiecare data cand te roaga ceva sau vrea ceva tu sa spui DA. Daca o rasfeti prea mult incepe sa faca fite de asta a zis nu pentru ca tu ai zice oricand da daca ar propune sa va intalniti. Deci te joaca un pic pe degete ar trebui sa inveti sa spui si NU! Daca apuci sa vb cu ea spune-i ceva de genu "Nu pot sa vb ies afara cu prietenii te sun dupa aia" si ii faci aceeasi faza cum ti-a facut si ea tie ca sa vada cum te-ai simtit tu atunci.
Bafta sper ca te-am ajutat:*

| jijitzu23 a răspuns:

Si eu trec prin aproape aceiasi situatie ca tine si trebuie sa te decizi vrei relatie sau vrei razbunare pentru ca nu le poti avea pe amandoua tongue in principiu banuiesc ca vrei relatie asa ca ce a mers prima data in principiu trebuie sa mearga si a doua oara asa ca refa pasi de cand te-ai indragostit prima data de ea si vezi daca iese ceva (si daca vrei razbunare fa tot ce am zis mai sus doar ca dupa ce sa indragosteste de tine las-o tongue )

| marulverde01 a răspuns:

Si prietenul meu este exact la fel ca tine,iar eu ca prietena ta. Din punctul meu de vedere,cred ca ea se comporta asa cu tine pentru ca a vazut ca i-ai permis,pentru ca are siguranta ca indiferent de cum se comporta,tu o sa fii tot timpul acolo, pentru ea,ca ei i se cuvine totul si ca nu trebuie sa ofere nimic in schimb. Cum ai invatat-o,asa o ai. Si eu am fost exact ca ea,dar am inceput usor-usor sa ma schimb,in timp,iar lucrurile merg foarte bine acum. Eu zic ca ar trebui sa mai ai rabdare ceva timp,iar daca nu se remediaza,ar fi bine sa nu-i mai dai atata nas,s-o lasi mai libera, sa faca ce vrea ea, n-o mai suna, nu-i mai da mesaje, asteapta-le pe ale ei.
Succes!happy