| Anxiousy a întrebat:

Vreau sa imi spuneti (cat mai curand posibil) cine are dreptate ca nu vreau sa pierd seara poate din ambitia mea cu toate ca nu cred ca este asa.

Prietena mea, a zis ca vine la mine dar sa nu iesim si afara 5 minute, si eu i-am spus ca iesim si cu prietenii mei afara (sunt si fete si baieti) si pe urma ne intoarcem acasa ca ea de cand suntem impreuna mereu spunea ca nu-mi sufera prietenii, ca sunt 0 pentru ea (se crede ea tare) si a zis ca nu mai vine decat sa iasa si 5 minute. Si i-am spus ca eu inainte cand stateam ca fraeru in casa si ea iesea cu prietenele ei inloc sa iasa cu mine, ce mai zice(si cica nu o intereseaza este in trecut) si acum in seara asta nu mai ne vedem. Cine greseste?

10 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Ce nevoie ai sa iesi cu prietenii tai si cu ea? timpul cu ea e unic.atentia i-o acorzi numai ei.normal ca vrea sa stea doar cu tine:vrea sa te sarute, sa te mangaie, sa-ti sopteasca chestii, sa deveniti apropiati, cum sa faceti asta cu inca 4 insi pe langa voi? cand nu esti cu ea, iesi cu prietenii.asa sa faca si ea.cine e mai important:ea sau prietenii? eu asa zic.

| RainboyDash a răspuns:

Nu va potriviti

| neutrino a răspuns:

Gresiti amandoi.

| dragos9234 a răspuns:

Amandoi.
Este clar ca nu va potriviti.

| Mlov3u4ever a răspuns:

Grestiti amandoi, nu ar trebui sa va certati din asa ceva. Daca tu tii asa de mult la ea alege: ori ea ori prietenii, dar gandeste-te bn.Pa-pahappy

| LittleEndian a răspuns:

Daca stii ca nu iti sufera prietenii, incearca sa nu mai programezi intalniri cu ei cand e si ea prezenta. Acum las-o asa, daca tot v-ati certat, pana maine. Oricum nu mai poti da timpul inapoi si nici sa o convingi sa mai vina n-o sa reusesti. O data ce ai suparat-o, e gata laughing n-o mai intorci. Maine ii spui ca iti pare rau si ca ea e mai importanta decat prietenii tai, iar apoi incerci sa ii explici ca ai nevoie si de prieteni din cand in cand. Asta in cazul in care nu vrea sa-i comentezi pe rand toate meciurile din ultima saptamana laughing
E vina amandurora, asta puteti rezolvs numai prin comunicare, trebuie sa faceti fiecare dintre voi compromisuri, astfel incat sa va simtiti bine impreuna. Bafta multa!

| justsara a răspuns:

Prietena ta este cam egoista(fara suparare). Daca esti implicat intr-o relatie asta nu inseamna ca nu mai ai voie sa iesi cu prietenii. Daca prietena ta nu iti sufera prietenii asta e alta problema, nu poti obliga pe nimeni ca toata lumea sa ii fie pe plac, dar trebuie sa inteleaga ca daca ea are pretentia sa iasa cu prietenel ei, si tu ai dreptul sa faci asta. Probabil nu se simte bine in cercul tau de prieteni, dar asta nu te face pe tine vinovat.

| Anxiousy explică (pentru justsara):

I-am spus sa vina ca nu mai iesim afara si acum de 3 ori am sunat-o si mi-a spus ca nu mai vrea ca e numai vina mea si mi-a inchis si nu o mai sun. si ma doare chestia asta care o face si nu isi da seama.

| justsara a răspuns (pentru Anxiousy):

Nu o stresa pentru ca nu rezolvi nimic, intelege ca si pentru ea e important sa fiti doar voi doi cand va intalniti, nu imi dau seama din ce spui daca majoritatea intalnirilor sunt intre voi doi, sau mai vin si alti prieteni. Oricum intr-o relatie unul dintre parteneri, fie ca esti tu, fie ca e ea, nu ar trebui sa isi puna partenerul in situatia de a-si alege intre prieteni si partener/a. Trebuie sa fiti capabili sa va gestionati timpul in asa fel incat sa va intalniti atat doar voi doi cat si cu prietenii.

| Măli19 a răspuns:

Ea pentru ca nu conteaza daca e în trecut ci contează să fiți împreună, dar și tu greșești deoarece ar trebui să stați mai mult împreună. Părerea mea. happybig grin. Și apropo, LA MULȚI ANI de Ziua României happybig grin:*