| Elisabeta21 a întrebat:

Ce sa faci cand ai dureri ingrozitoare cand iti vine menstruatia? Simt ca mor de dureri. Dar e posibil ca pastilele de dureri menstruale sa iti opreasca menstruatia? Spuneti-mi ce sa fac, mor de dureri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea folosi in primulrand Naldorex, No-Spa forte, Nurofen sau Algocalmin fiole. Dar te-as sfatui sa incerci sa iti prepari si sa bei zilnic 2-3 cani de ceai din ghimbir sau din conuri de hamei. Se pot folosi separat sau combinate intre ele in urma unor incercari pentru a vedea care este combinatia eficienta si daca si in cazul tau are aceleasi efecte excelente care in multe cazuri sunt chiar "miraculoase", prin reducere pana la disparitie a durerilor premenstruale. Multa sanatate!

| Adriana294 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ai nurofen la mine fuctioneza si eu la menstruatie am dureri de moarte nici in pat nu pot sa stau nurofenu e poarte bun si un ceai de galbenele e bun si el

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu iti opresc menstruatia. Eu iau ibalgin rapid si folosesc o sticla cu apa calda pe care o tin pe abdomen.

| GoldenZenith a răspuns:

Buna, draga mea!
Ca si tine, stiu si eu cum e. Incearca sa iei Aulin (prafuri, sunt minunate) sau Ibuprofen. De altfel, e bine sa incalzesti niste apa si sa o pui intr-o sticla de plastic si sa o pui pe burtica. Ajuta foarte mult!

Nu opreste nicio menstruatie, stai linistita!

| Borsecuț a răspuns:

Poti incerca diferite medicamente, dar acestea nu iti vor opri menstruatia, si nici nu vor elimina durerea complet in cele mai multe cazuri, ci o vor ameliora. Asa simte de fiecare data si sor-mea, ca nu mai poate de durere si ii trece (partial sau total, n-am idee) cu Spasmocalm big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Elisabeta21 explică:

Va multumesc frumos pentru sfaturi. Pana la urma, am stat intinsa in pat cu o sticla cu apa fierbinte pe burta si in ceva timp mi-a trecut. Oricum, data viitoare daca o sa am dureri mai mari o sa iau ce m-ati sfatuit.