| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa faci cand iubesti si ti teama sa_si declari iubirea persoanei iubite?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te ambitionezi si te declari chiar daca nu va fi un rezultat favorabil, cine nu e capabil poate sa ceara ajutorul la cineva experimentat in asemenea cazuri.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Vorbeşti deschis şi sincer despre sentimentele ce le porţi în suflet. Eşti bărbat, trebuie să fii matur şi responsabil.Dar să ai puterea de a înţelege ce spune. Dacă te refuză, să te retragi din calea ei.pentru toate există un început, nimeni nu s-a născut învăţat.Şi nimeni nu a spus vreodată că e uşor să spui ce simţi.Dar trebuie să-ţi asumi răspunderea pentru consecinţele vorbelor şi faptelor tale.Nimeni nu face lucrurile în locul tău.Ai încredere în tine şi în ziua de azi.Nobody4Nobody.

| StillMissYou a răspuns:

Pai depinde :-) Cind e vorba de iubire cred ca trebuie sa fii foarte deschis si nu trebuie sa-ti fie rusine de ceva spun totu cum te simti si la ce te gindesti numai ai grija mai alege din vorbe :-) Persoana iubita merita sa stie ce inseamna ea pentru tine de nu se poate ca repede sa o pierzi :-) Trebue doar sat iti ei inima in dinti :-) Bafta

| Serafir a răspuns:

Sa nu o trimiti pe persoana iubita la lucru in Italia zii sa se tina de facultate ca altfel nu va mai vedeti happy

| AlexaMarina a răspuns:

Sa incerci sa iti invingi teama si sa risti.Niciodata nu putem fi siguri daca vom fi acceptati sau vom primi un refuz; tocmai din aceasta cauza cel mai bine este sa ne incercam norocul.

| pixxy a răspuns:

Uneori nu ai nevoie de cuvinte pentru a arata ceea ce simtiwinking Demonstreaza-i prin anumite lucruri, isi va da seama sigur ca tii la ea... si daca simte si ea la fel totul va fi bine.

| MissBi a răspuns:

Hahahaha,nu trebuie sa-ti fie teama, s-ar putea sa pierzi aceasta persoana...sau s-ar putea sa fie mult prea tarziu cand crezi ca poti sa-i spui verde'n fata ce simti pentru ea! decide-te cat mai repede sa ii spui ceea ce simti fata de ea, nu e asa greu, gaseste un mod dragut prin care s-o inviti undeva si atunci marturiseste-i! daca vei stii cum sa o faci sunt sigura ca nu te va refuza.nu are ce sa ti se intample ^^ ai grija.

Ps : sa-mi spui daca ti-a fost de folos.

| anonim_4396 explică (pentru MissBi):

Sincer mi frica nu sunt frica de nimic da mi teama