| nustiu_2803 a întrebat:

Ce sa faci cind prietenul cel mai bun iti spune ca te iubeste?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca e un motiv de bucurie. Eu cel putin m-as bucura. As fi super fericit sa fiu iubit de o fata care imi e prietena si care ma intelege si cu care ma simt bine. Chiar nu vad ce ar merge aiurea. Chiar daca relatia nu ar merge la nesfarsit nu as regreta nimic.

| Stefania a răspuns:

Incerc sa-i explic ca nu vrea ca prieenia noastra sa se sfarseasca din cauza iubirii! Si intreaba-l ca i-ar placea mai mult sa ramaneti prieteni pe veci sau sa fiti ujmpic ipreuna si apoi sa va luati ramas bun si in acest timp sa se rupa orici legatura? Intreaba-l ca va fi asa mai bine? Daca zice ca vrea sa fie cu tine ii spui cu frumosu "Nuvreau sa se sfarseasca pritenia noastra pentru sentimentele tale...care nu vor dura mult timp! Si se va liniste cu timpulhappy. Bafta!

| lays a răspuns:

Si mie mi-a zis asta prietenul meu cel mai bun.eram ca fratii.de atunci ne-am racit un pic. vb foarte rar. m-a deranjat pentru ca era cuplat cu prietena mea cea mai buna cu care ii facusem cunostinta de curand. dar a trecut totul. ei sunt impreuna, e totul ok.nu stiu cat de mult o iubeste, dar ma rogoh go on

| OanaG a răspuns:

In locul tau as fi cea mai fericita love struck

| nustiu_2803 explică:

Eu is fata... da el baiat...Eu la moment am prieten. Dar pe prietenul cel mai bun nul iubesc, e dor prieten. dar nu vreau sa-l fac sa sufere

| nustiu_2803 explică:

Mentionez ca si el are prietena.

| nustiu_2803 explică:

Dar cum sa-i spun ca noi nu vom putea fi impreuna, asa ca sa nu sa se supere?;(;(;(

| nustiu_2803 explică:

Dar daca azi m-am despartit de prietenul meu? cu sa fac sa fie mai bine? ce sa-i zis lu prietenul cel mai bun?

| curios_3782 a răspuns:

Ii bagi limba in gurawinking

| euuuuuuu6 a răspuns:

Daca il placi si tu nu vad dc nu ati putea fi impreuna... asta in cazul in care esti singura...

| 100%Diana a răspuns:

Depinde de cum te iubeste, poate ca o prietena, ca o iubita, depinde de cum te priveste.

| geo_2577 a răspuns:

Daca e tot baiat ii spui ca a innebunit daca e fata sau u esti fata si iti place de el ii zici ca si tie iti place de el, ca vrei sa fii cu el etc etc etc.

| anutzame96 a răspuns:

Am o prietena care a patit la fel. si pur si simplu i-a spus"uite. nu putem fi mai mult decat prieteni... putem sa uitam de asta" si el a dat din cap negativ. deci cred ca nu exista o alta solutie decat sai spui adevarulhappy