| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Ce sa inteleg daca fostul prieten mi-a spus pe mess ca s-a despartit de prietena lui, ca e singur si ca asa vrea sa ramana... ca nu ma poate iubi, sa inteleg asta? Si apoi mi-a spus ca pot sa-i dau mesaj daca vreau ca nu se supara, dar fara massuri "stupide"(Eu asa incercam sa ma bag in vorba cu el, ii dadeam cate-un mass). Mentionez ca e foarte orgolios si mereu eu am lasat de la mine in relatia aia. Il iubesc enorm, dar stiu ca nu putem fi. Acum am prieten, incep sa tin la el, dar fostul inca este in inima mea(a fost prima mea iubire). Nu ca as vrea neaparat sa ma impac cu el, dar vreau sa stiu ce vrea el de la mine. Si mi-a mai spus si ca nu regreta absolut nimic din ce-a fost intre noi.

Mai demult i-am dat eu un bip si m-a sunat o tipa de pe nr lui sa-mi zica ca e iubita lui si sa-l las in pace. El pe mess mi-a spus ca ea i-a luat telefonul din mana sa ma sune(nu cred asta, dar in fine) si apoi mi-a zis ca are prietena si ca nu vrea sa o supere, sa nu-i mai dau bipuri si mesaje(asta era acum doua saptamani). Si acum mi-am cerut scuze si a zis ca sa stau linistita ca nu mai e cu tipa respectiva si ca oricum nu mai are de gand sa se impace vreodata cu ea.

Deci voi ce credeti ca vrea el de la mine? Are aproapre 26 de ani(da stiu, pedofil ), iar eu 16. In fine, chiar l-am iubit si-l iubesc, dar parca nici pe prietenul meu de acum nu l-as lasa(tin si la el pentru ca suntem de 2 luni impreuna si se comporta foarte frumos cu mine, cred ca ma iubeste).

Răspuns Câştigător
| Only4you a răspuns:

Buna, sunt de parere ca ar trebui sa ramai cu actualul,, evident in mintea ta va exista intotdeuna intrebarea "ce`ar fi fost daca",, daca se purta altfel sau daca tu faceai anumite lucruri,, in plus cred ca pe de o parte el te respecta, si de aceea nu ar vrea sa te raneasca,, orice ar fi sa stii si tu ca dupa ce te desparti de un baiat si apoi te impaci cu el,, nu intotdeauna functioneaza,, insa tu il vei uita cat de cat, dar asta depinde de comportamentul actualului prieten, desi intotdeuna va fi acolo o amintire in sufletul tau.Incearca sa stergi pozele cu el, sa eviti sa mai vorbesti cu el,, sa faci o comparatie referitor la modul in care se comporta el si actualul prieten si dupa toate acestea vei fi sigura de alegerea pe care o vei lua (desi cred ca mai bine ar fi sa ramai cu actualul, deorece esti la o perioada a vietii cand practic ar trebui sa te distrezi,, sa te simti bine, iubita,, nu sa stai sa te gandesti mereu:dar de ce fostul face asa,, sau ce vrea de la mine. Sper ca te-am putut ajuta.Mult succes:*

4 răspunsuri:
| User a răspuns:

Pfai. Deci daca vrei sa te bagi in seama cu cineva, dai un mass gen "Buna. cf all? X:X:X:" si nu mentionezi ca e mass smug. Tare. Tre sa incerc si eudevil

| A12NDRA a răspuns:

Eu zic ca vrea sa va impacati, vezi incearca sa discuti cu el si sa te bagi mai des in vorba cu el, daca vrei.Asa sigur iti va spune ce urmareste la un moment dat.

| PяInCєSs a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine pentru tine e sa ramai cu tipul cu care esti, ce rost are sa te complici cu TATAIE, oricum poate nu iti dai seama deja ai inceput sa il uiti e un semn bun ca deja ai inceput sa ti la prietenul tau.

| cristina_6311 a răspuns:

Eu zic sa iti uiti fostul pentru ca nu merita sa strici o relatie frumoasa, u ai spus ca actualul te iubeste si tine la tine, se poarta frumos. daca fostul de iubea nu se despartea de tine si in plus e o diferenta de ani prea mare.