| Danielaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Ce șanse am sa raman însărcinată in a10a zi a ciclului (prima zi a ovulației ) dupa sex neprotejat cu 2 ejaculări la cateva ore inainte?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ciclul tau tine 10 zile, nu ai cum sa ramai insarcinata!
Iar ovulatia nu se poate intampla pe ciclu!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca a 10-a zi a ciclului menstrual sa reprezinte PRIMA ZI a PERIOADEI FERTILE (deci NU a OVULATIEI), respectivul ciclu menstrual in mod obligatoriu trebuie sa fie REGULAT si sa aiba lungimea de 28 de zile. Daca aceasta conditie este respectata, numai/doar in acest caz exista posibilitatea de a se putea forma o sarcina in cazul in care in mod sigur ajunge sperma IN VAGIN, insa si in acest caz probabilitatea se situeaza intre 5-8%, adica foarte foarte mica spre.....imposibila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Șanse foarte mari.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in vagin sansele de a ramane gravida sunt destul de mici, sub 3% iar manifestarile unei eventuale sarcini incep sa apara ceva mai tarziu.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca actul sexual are loc in preajma ovulatiei sansele de a ramane sunt destul de ridicate. Daca iti doresti un copil atunci perioada asta este cea mai favorabila conceperii unui copil.

| Danielaaaaaaaaaaaaaa explică:

Am uitat sa Menționez Nu imi doresc sa raman si nu a ejaculat in mine. A trecut o saptamana de la eveniment si astăzi ma doare burta in zona pelviană, cred ca sunt ovarele

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danielaaaaaaaaaaaaaa):

Daca te doare burta, este probabil pentru ca ai gaze, sau ai mancat ceva rau, ori esti constipata, pentru ca nici o sarcinu nu are simptome mai devreme de 2-3 saptamani, de la fecundare!