| ciupi a întrebat:

Ce sanse sunt ca o fata sa ramna insarcinata daca o faci neprotejat, dar totusi nu iti ai drumu in ea?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde de perioada menstruaţiei în care se află. Dacă e în perioada nefertilă (primele 2-3 zile după ciclu sau precedentele 3 zile dinaintea venirii menstruaţiei) atunci şansele sunt 6-10%.
Cu cât e mai în perioada dintre menstre cu atât şansele cresc până la 80-90%.
Dar prezervativele ce-au? Sau, dacă ai o relaţie stabilă şi e majoră, anticoncepţionalele ce-au?!
Nu vă mai jucaţi copii că nu-i de joacă!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre 5 si 27%, depinzand de perioada ciclului menstrual, daca barbatul are foarte multa experienta si poate fi sigur 100% ca nu a ejaculat.

| ina88 a răspuns:

Destul de mari.

| Relax a răspuns:

Sunt destul de mari, se poate in timpul actului si u sa nu ti dai seama.Eu am facut fara nici un fel de protectie timp de un an dar nu s-a intamplat nimin, cel mai ok pentru amandoi sunt anticonceptionalele, nu ai nici o treaba si te poti simti super bine

| danco a răspuns:

Sanse destul de mici, dar totusi exista posibilitatea!
ai grija si de momentul in care se afla ea cu ciclul. exista o perioada de fertilitate a femeii, pe la mijlocul ciclului. daca e experimentata iti poate spune chiar ea daca e la ovulatie, dupa anumite semne, sau pur si simplu evitand contactele neprotejate in acea perioada. circa o saptamana.

| alisa05 a răspuns:

10%