| Rrrrrrr08 a întrebat:

Pe 30 aprilie a fost prima zi de menstruatie, m-a tinut pana pe 4-5 si pe 8 am avut contact sexual circa 5 min neprotejat fara ejaculare înăuntru tin sa mentionez ca nu am menstruatia regulata care sunt sansele de a ramane insarcinafa?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Daca ești sigura si ai încredere in partener că 100 % nu si-a dat drumul înăuntru, șansele sunt zero sa rămâi gravidă. Maxim 3% din cauza lichidului preejaculator dar de cele mai multe ori nu conține spermatozoizi, deci cred ca ești safe, vezi si tu acum cand îți vine menstruatia, daca zici ca e si neregulata. sau fă un test de sarcină la 21 zile de la contactul sexual, adica peste 2, 3 zile, sa fii 100 % sigură ca nu e nimic.

| Rrrrrrr08 explică (pentru Madaxo97):

Si a dat drumul dupa 10 minute in fata mea, stiu sigur ca nu si a dat drumul inauntru

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sanse de sarcina sunt, fiindca la ciclul neregulat nu stie nimeni cand ai ovulatie si poti ramane gravida daca ai sex neprotejat... deci sanse de sarcina sunt.

| Emilian65 a răspuns:

Șansele sunt minime.

| RazvanEu12 a răspuns:

Sunt sanse daca partenerul a făcut o labă înainte de contact sau daca a scăpat sperma inauntru