| Florinamarina6 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă mă doare burta în partea dreaptă, urme maronii spre roşu pe chiloţei şi durere în timp ce fac dragoste, câteva greţuri dimineata.
Mi-a venit menstruatia acum 2 zile. E posibil să fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Aparitia unor sangerari si a durerii in urma intretinerii de contacte sexuale se poate datora cel mai probabil existentei unor leziuni ale mucoasei vaginale sau a colului uterin. Se impune efectuarea unei consultatii ginecologice pentru a se stabili cauza si a se interveni printr-un tratament adecvat. De asemenea trebuie sa stii si sa fii constienta ca intotdeauna inceperea MENSTRUATIEI (inceputa deja de2zile), reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% ovulul NU a fost fecundat si din acest motiv NU S-A FORMAT O SARCINA in ciclul menstrual abia terminat. Fiindca in acest moment se elimina fostul ENDOMETRU imbatranit, degenerat si devenit inutil, sub forma menstrei actuale, rezulta ca/in concluzie este absolut IMPOSIBIL sa existe in acest moment o sarcina si orice discutie suplimentara pe aceasta tema este complet INUTILA. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce descri indica spre existenta unor chisturi ovariene(sange inchegat pe ovar). Ne tratate pot duce la probleme grave, recomand sa mergi sa la un ginecolog pentru control si, daca e cazul, tratament.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma intreb daca iti poti da seama de enormitatea greselii afirmatiei tale in privinta chisturilor ovariene. O iMBECILITATE mai mare nu mi-a fost dat sa citesc pana in acest moment.rolling on the floor Intereseaza-te, citeste, invata inainte de a mai debita asemene tampenii.laughing

| JustStitch a răspuns:

Daca faci dragoste neprotejat, se poate vorbi de o posibilă sarcina