| Braker a întrebat:

Ce se intampla daca te masturbezi in fiecare zi?

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan1o a răspuns:

Daca ejaculezi zilnic... poti ajunge sa ai probleme de sanatate, nu vreau sa te sperii, ma refer doar la carente de vitamine si minerale, asta se poate rezolva daca mananci bine
daca inca nu ejaculezi, nu e nici o problema, te simti bine si atat
insa cand vei ejacula incearca sa reduci si s-o faci de 3-4 ori pe saptaman doar
bafta

| Heather2001 a răspuns:

Devii obsedat

| Chauderitza a răspuns:

Buna Braker.
Eu cred, ca nu se va intampla nimic. Dar eu ti-as da un sfat: nu mai face chestia aceasta. Pentru ca va veni timpul in care iti vei gasi prietena dupa aceea sotie.Si nu ii poti spune sotiei,hai iubito,iesi un pic, am treaba.
Nu. happy. Nu o lua ca pe ceva rau.Dar asculta-ma, nu este bine ce faci.
Pa-pa Braker wave!

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Devi obsedat happy de chestia asta si nu este deloc folositor happy cu ce te ajuta sa te masturvezi in fiecare zi?

| ILoveMoon a răspuns:

Pai devi sa zicem dependent sa spunem si iti mai distruge si viata sociala daca afla cineva sau pentru tine insusi succes

| catalin188 a răspuns:

Obosesti

| Groparu a răspuns:

O sa iti cada pielea de pe p.a.

| Andrei07565486 a răspuns:

Creaza depedenta

| Eatmygun a răspuns:

Consumi energie. Ai grija ca obosesti repede.

| Matt221041 a răspuns:

Doar vei ejacula in fiecare zi. Atat!

| mady04 a răspuns:

Doar nimic...

| BruP a răspuns:

Daca te masturbezi in fiecare zi e de rau deci in primul rand o sa it icada parul o sa te albest ila ten o sa it ifie somn tot timpu si in cele din urma o sa faci cancer

| AlexTheBestOfTPU a răspuns:

Pai nimic de fapt dar inseamna ca ori nu ai cu cine sa o faci.ori nu stiu. funda?

| EDUIN a răspuns:

[masturbarea sau onanismul, cuvant care provine de la ONAN personaj biblic care arunca samanta pe pamant si care a fost PEDEPSIT de Dumnezeu, este o forma de a produce placere - cultura generala] => mare pacat

DA! SE POATE INTAMPLA CEVA!
...si inca ceva grav

Masturbrea duce la slabirea sistemului imunitar, la slabirea vederii, a memoriei probleme psihice(deci afectarea neuronilor), anxietate, dezorientare, singuratate, nesiguranta, neincredere in sine, izolare sociala(mizantropism); in cele din urma se poate ajunge si la devirilizare morala, impotenta psihica si muuulte alte elemente negative. CREIERUL ESTE VICIAT DE PRACTICA ACEASTA.(esti la o varsta frageda cand organismul se formeaza si bine ar fi sa se formeze corect si sanatos)

| Sergiust a răspuns (pentru EDUIN):

Nu-l ascultati n-are nici o legatura masturbeazate doar ca poti redeuce de la 7/7 la 2/7 sau macar 4/7