| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca te uiti la prea multe filme porno?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula in cazul celor mai multe pesoane, indiferent de sexul lor, se ajunge la o asa zisa ''saturatie'' si din acest motiv la un moment dat in mod aproape sigur apare plictiseala si incet incet dispare ''obsesia'' de a viziona la nesfarsit cam acelasi...scenariu. Multa sanatate!

| Ruhl a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Poti deveni impotent?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Ruhl):

Mult mai grv: dupa masturbarea in exces apare ejacularea precoce, inainte de a intra englezul la veverita.winking

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ruhl):

NU. in mod absolut sigur NU. Este o informatie FALSA si ERONATA care este vehiculata de niste agarici ageamii imbecili si retardati lipsiti de cele mai elementare informatii si cunostinte medicale. IMPOTENTA reprezinta o ''BOALA'' grava dar tratabila, fiindca de fapt reprezinta o disfunctie sexuala provocata in principal de boli ale aparatului circulator sau de anumite boli ale inimii. Nu exista absolut nicio legatura intre masturbare si fenomenul de ejaculare precoce si cu atat mai putin cu impotenta, adica acea stare a barbatului in care penisul nu poate fi adus in stare de erectie, adica penisul sa devina ''sculat'' si/sau nici de a reusi sa-l mentina in stare de erectie incat sa poata intretine un act sexual chiar si unul foarte scurt. ''Factori de risc care provoaca IMPOTENTA'' :
-1.) probleme ale vaselor de sânge (probleme vasculare) care pot împiedica sângele să umple penisul său să rămână destul de mult timp pentru a menţine erecţia.
-2.) probleme ale nervilor (probleme neurologice) care împiedică semnalele de excitaţie să ajungă de la creier şi măduva spinării până la penis; tulburări nervoase cum ar fi boala Parkinson, boala Alzheimer, scleroza multiplă sau accidentul vascular cerebral pot interfera cu abilitatea bărbatului de a avea erecţie şi pot să scadă dorinţa sexuală; afecţiunile nervilor din diabet, complicaţii chirurgicale, leziuni ale măduvei spinării pot, de asemenea, să cauzeze probleme.
-3.) probleme ale structurii penisului sau ale ţesuturilor pot împiedica erecţia.
-4.) factori hormonali, cum ar fi niveluri scăzute de testosteron.
-5.) efectele secundare ale medicamentelor (spre exemplu cele care se iau pentru hipertensiune sau pentru depresie) pot cauza probleme de erecţie; în unele cazuri, pot fi posibile schimbarea dozelor de medicamente sau folosirea altui medicament.
-6.) folosirea tutunului, a alcoolului sau a drogurilor ilegale pot determina probleme de erecţie; oprirea sau reducerea folosirii acestor substanţe poate reduce severitatea problemelor de erecţie.
-7.) activităţile care restricţionează fluxul de sânge în penis pot determina probleme de erecţie. Unii medici au observat că bărbaţii care merg cu regularitate pe bicicletă pe distanţe mari au risc mai mare de a avea probleme de erecţie.
-8.) depresia (care are de asemenea şi o componentă fizică), anxietatea, stresul, doliul sau probleme cu relaţiile actuale sau trecute. IN ABSOLUT NICIUN STUDIU MEDICAL NU ESTE SPECIFICATA SAU CEL PUTIN NICI MACAR AMINTITA MASTURBAREA PRINTRE POSIBILI FACTORI DE RISC AI IMPOTENTEI. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Sa stii ca si vizionatul de filme porno da dependenta daca exagerezi cu asta.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Devii obsedat.

| anamaria82726 a răspuns:

Virusezi grav telefonullaughing)

| asdf2kpower a răspuns:

Mori de labatită acută

| Helpme99 a răspuns:

Da. Iti afecteaza calitatea vietii si viata de cuplu.
Imagineaza.ti ca la fiecare orgasm eliberezi tone de dopamina (substanta placerii si a satisfacerii) cand aia ar trebui s.o eliberezi facand lucruri productive.
Evident, dupa un astfel de orgasm nu mai simti nevoia sa faci nimic, ci doar sa te relaxezi. Daca provoci acest circuit zilnic, nu vei ajunge decat sa stai ca o planta obosita.
Eu unul am incercat nofap 60 de zile si diferentele sunt de la cer la pamant.
Muzica, mancarea se simteau mai profund pentru ca si ele produc dopamina, dar in cantitati mai mici pe care nu le poti simti cand eliberezi tone zilnic.
Aveam energie mai multa, ma simteam mai motivat, fetele incepeau sa ma vada diferit. Adica mi s-a mai spus ca se observa ceva diferit la mine si nu.mi dadeam seama ce.

Sunt multi hateri de nofap pe aici si nu vreau sa-i asculti. Te rog informeaza.te pentru ca e vorba de sanatatea ta fizica si psihica. Toti cei care se masturbeaza uitandu.se la filme porno spun ca e normal doar ca sa se simta ei mai bine.

Abia astept raspunsul utilizatorului "doctorrandus" care e de fapt un copil ce da copy-paste la raspunsuri.

Oricum, incearca si o sa vezi.
Knowledge is power.