| julia221 a întrebat:

Ce se intampla daca un baiat se masturbeaza si nu ajunge la orgasm, adica nu ejaculeaza? Si de asemenea, ce se intampla dupa ce ejaculeaza? Revine direct la "normal", sau inca mai poate continua.?

Răspuns Câştigător
| NuMaContrazice a răspuns:

Daca se masturbeaza si nu ejaculeaza nu se intampla nimic, dar nu mai are parte de satisfactie, iar daca ejaculeaza asta nu inseamna ca peste cateva minute nu poate continua partida de sex.Multi continua si dupa ce ejaculeaza deoarece nu se vor mai termina sa de repede si actul sexual va dura mai mult.

13 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Nu se intampla nimic rau daca nu ejaculeaza sunt tehnici erotice care itnarzie ejacularea dupa ce ejaculeaza urmeaza un moment de repaus mai mare sau mai mic in functtie de persoana apoi se poate continua de asemenea se poate intampla sa nu ejaculeze tot si sa fie inca in erectie si sa continue

| Azµre a răspuns:

1)Are probleme dacă nu ejaculează posibil un blocaj psihologic
2)Da poate după 15 minute!

| Leutzbv a răspuns:

Orgasmul la baieti nu are de-a face cu ejacularea. Daca nu ejaculeaza, asta nu inseamna ca nu are orgasm. Este o deficienta si trebuie mers la doctor. Dar dupa orgasm, baietii nu sunt ca fetele. Ei nu-si "revin"imediat, ci trebuie sa treaca un pic de timp.

| relian a răspuns (pentru Leutzbv):

Ei nu mai spune? Cine ti-a spus tie ca orgasmul la barbati n-are a face cu ejacularea? Dar cu ce are dea face orgasmul la barbat ca mai facut deja curios? Poate voiai sa spui excitatia aia e altceva.Dar atit barbatul cit si femeiea ajunge la orgasm doar daca barbatu are ejaculare si femeia ce o mai avea.Ai auzit tu barbat sa aiba orgasm fara ejaculare? Eu nu am patit asa ceva si nici nu am auzit vreodata.Dac ala nu are orgasm asa cum am zis fata.Cum poti ajunge la orgasm fara sa ejaculezi? Ia lumineazane tu ca noi nu prea ne pricepem.Scuze ca am intervenit dar poate sint si eu curios sa fac chstia asta sa am orgasm fara ejaculare. Vreau sa experimentez si eu dar sa stiu cum se poate.De revenit imediat da aia ai nimerit-o asa este nu gata ai ejaculat si hai dai mai departe.Treb sa mai treaca ceva minute acolo 5-10 minute sa poti incepe alta partida.Dar chestia asta cu orgasmul cum este, ce trebuie sa faci sa ai orgasm fara sa ejaculezi? Daca poti sa dai un raspuns sau explicatie sint recunoscator.Numai bine

| relian a răspuns (pentru Leutzbv):

Poti sa ejaculezi fara sa ai orgasm aia da, insa nu ai orgasm fara ejaculare ca nu ai cum.Dar cum spuneam mai stii poate ca exista si asa ceva dar nu stiu eu.Deci astept un raspuns ceva ca sincer mai facut f curios acum.

Răspuns utilizator avertizat
| Leutzbv a răspuns (pentru relian):

Prietene, am doua lucruri sa-ti spun:
1) Invata sa scrii;
1)Citeste si raspunsul lui Azure si poate tragi o concluzie...
P.S. Data viitoare citeste printre randuri! Bafta!

| Leutzbv a răspuns (pentru relian):

Ejacularea fara orgasm se numeste polutie din cate stiu eu happysi din nou iti spun ca poti avea orgasm fara sa ejaculezi (daca ai o problema pentru care trebuie mers la doctor).

| Leutzbv a răspuns (pentru relian):

Si ca sa te mai linistesti inainte sa mai scrii tampenii, ia de aici:
http://www.evz.ro/......11466.html

| darialdoctorlav a răspuns (pentru relian):

Tati, ia lectii de romana inainte sa deschizi gura!

Răspuns utilizator avertizat
| ghinionistul112 a răspuns:

Daca nu ajunge la ejaculare, inseamna ca nu a simtit inca acel moment de "placere" Da, revine la starea lui initiala! Adica, la normal