| anonim_4396 a întrebat:

Ce simt fetele cand se indragostesc?

16 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mi-am amintit (de la raspunsurile voastre) o povestioara. Era un tip, filosof, parca, si o intreaba pe o pustoaica ce simte cand e indragostita. Iar ea spune: pai... fluturi in stomac. La care tipul: vezi, ca ala nu e stomacul.
Daca am incurcat personajele, ma iertati, mesajul e important.

mlm
| mlm a răspuns:

Simt ca sint cu capul in nori, si cam tot ce zboara se poate si mancawinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Andreea are dreptate. fetele se indragostesc mult mai usor decat baietii si sufera mai mult cand sunt dezamagite.

cami
| cami a răspuns:

Cred ca sentimentul este acelasi cu cel al baiatului.
Fluturasi, simti cum ti se inmoaie piciorele cand il zaresti, te inrosesti blushing... daca este undeva prin preajma ta, simti tot timpul nevoia sa-l privesti, sa-i analizezi gesturile...happy

daniela
| daniela a răspuns:

Pai atunci cand nu mai sunt cu capul pe umeri si li se pare viata in roz. Fluturasi in stomacel, nopti nedormite cu gandul la el etc

| JustMeFlory a răspuns:

Fluturasi in stomac! ...simt nevoia sa stea cat mai mult cu persoana de care sau indragostit.

| want2bMajestic a răspuns:

Se simt in al 9 cer...si mai ales dca baiatul este tandru in tot ceea c face...

| inna a răspuns:

Fluturi in stomac cand el apare prin preajma, o stare de agitatie, de fericire.Chiar daca toata lumea iti spune ca nu e baiatu potrivit tu il vezi ca fiind cel mai bun si cel mai frumos tip din Univers.

| iiirrriiisss a răspuns:

Fluturasi, il analizezi atent per total (gesturi, buze, ochi, zambet, ten, maini). Eu de exemplu, cand ma simt atrasa de un tip, am obiceiul sa-i analizez: ochii, mainile, ceafa, spatele, nasul, dintii si parul.

| andreea_8479 a răspuns:

Asa este tobias18c
conteaza ff mult sh comportamentul baiatului
noi fetele ne indragostim mai repede... daca baiatul ne respinge:-

Răspuns utilizator avertizat
| maya_1276 a răspuns:

La prima intalnire cu cel care-ti place, viata pare o continua sarbatoare, totul in jurul tau devine stralucitor si fascinant, toate simturile ti se trezesc din nou la viata si pana si mancarea pare sa aiba alt gust. Simti ca plutesti, nu obosesti, nu te plictisesti, te simti cea mai atragatoare persoana din lume; ai senzatia ca universul iti apartine, iar timpul trece pe nesimtite alaturi de fiinta iubita, pe care simti ca o cunosti de cand lumea.
Noutatea situatiei iti tine vesnic treaza curiozitatea, pasiunea ta prinde aripi, devii seducatoare si romantica, dar aceasta etapa a relatiei voastre nu tine o vesnicie. Odata depasita, va trebui sa gasesti noi strategii pentru a mentine pasiunea dintre voi.

| ingrijitoare a răspuns:

Ca la maninca ceva la organul feminin, ca le place sa-si consume iubirea in timpul prieteniei si dupa casatorie vine rapid divortul si rapid actul sexual fara a mai simti in viata iubirea intre soti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce simt fetele? E cam acelai lucru la ambii parteneri...singuru regret e ca senzatia de "Roz" sau "fluturasi" dispare atat de repede incat uiti cand ai avut-o si te intrebi sec: De ce?

| sweet moon a răspuns:

Fluturasi in stomac...

| blue_7670 a răspuns:

Pai. eu cred ca simt exact ceea ce simt si baietii. fluuri in stomac. balbaieli in jurul persoanei iubite. roseata in obraji.batting eyelashes dorinte greu de indeplinit. chestii din astea kiss