| boy95boy a întrebat:

Ce sintome apar dupa ce am facut dragoste prima data?
Se "deregleaza" ciclul?
Cand am facut-o nu am simtit dureri si nici nu a curs sange.
e normal?

Răspuns Câştigător
| Mo a răspuns:

Stai linistita ca nu se deregleaza nimic daca eu-ai inceput viata sexuala.Nici mie nu mi-a curs nimic si nici nu s-a dereglat nimic :p
Deci stai linistita in privinta asta! Totusi incercati sa va protejati de fiecare data, asta ca sa nu se ajunga la chestii mai rele in cazul in care esti minora! :*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din femei nu sangereaza si nu au dureri la deflorare. Deci e normal.
Daca ai varsta minima necesara, adica 17 ani si jumatate, menstruatia nu se dergleaza (daca nu ramai insarcinata, desigur).
Singura schimbare majora in viata este mersul regulat la ginecolog si responsabilitatile privind contraceptia si bolile cu transmitere sexuala.

| BlancaFantasma a răspuns:

Esti o norocoasa ca nu te-a durut si nici nu a curs sangehappy

| R_8074 a răspuns:

Nu se deregleaza nimic la ciclu. Si nu trebuie sa. ti curga obligatoriu sange. Unora le curge, altora nu.

| misterios a răspuns:

Na bagat-o foarte tare

| misterios a răspuns:

Nu se intampla nimic