| CrissBuah a întrebat:

Hei TPU, in urma cu 2 seri, am facut dragoste pentru prima data cu iubitul meu, a curs foarte mult sange, imi trecuse ciclul cu 2 zile jumatate inainte de asta, ideea este ca inca imi curge sange cand merg la baie, ma puteti ajuta? P.S. am 17 ani. multumesc! :*

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai diabet?

| wolder a răspuns:

Daca ai sangerari care n-au o explicatie atunci trebuie sa mergi la ginecolog
am intrebat-o si eu pe farmacista ce-i cu sangerarile neexplicate si mi-a zis s merg urgent l ginecolog ca poate fi orice cauza - rana, infectie

| SefaTa97 a răspuns (pentru wolder):

Fata a fost dezvirginatastraight face. Cum sa fie sangerari neexplicate?

| wolder a răspuns (pentru SefaTa97):

Sangerarea continua daca n-ai citit tongue
ceea ce nu-i normal

| wolder a răspuns:

Craciun fericit! si dupa sarbatori fugi la ginecologwinking

| Alcyon a răspuns:

E cam ciudat ca dupa 2 zile, tot mai ai sangerari. In general, nu sangerezi decat doua picaturi, cand se rupe himenul. Ar fi bine sa mergi la un ginecolog; s-ar putea sa te fi fortat si sa-ti fi provocat leziuni. Probabil si prietenul e lipsit de experienta si nu prea stie ce si cum...

| Danysan a răspuns:

Cred ca ai gresti ca ai facut Dragoste asa de repede dupa ce ti-a trecut Ciclu doarece esti foarte sensibila in zona respectiva. Sfatu meu e sa mergi la medic pentru ca ai toate motivele sa crezi ca ti-a provocat o ruptura interna la nivelu Vaginului sau o rana fara sa vrea.Motivele sunt multe tongueoate nu te-ai Lubrifiat indeajuns de mult ca sa ai o Penetrare usoara si asta duce la astfel de rani. Poti sa te gandesti ca e posibil sa nu ti se fi rupt Himenul si sa fie doar plesnit iar in momentu in care faci miscari care solicita acea zona sa ai sangerare. Daca nu se opreste in cateva zile mergi la medic sa nu faci vreo Infectie.Trebuie sa stii ca Oricum dupa primul contact sexual e recomandat sa te prezinti la medicul Ginecolog pentru control.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
E normal. Ai avut un himen mai gros, de aceea iti curge sange mai mult. Si o sa-ti mai curga si la urmatoarele contacte sexuale, e posibil cam pana la al 7-lea sau al 8-lea happy

| Exilee a răspuns (pentru SefaTa97):

Doamna doctor, fata spune ca i-a curs foarte mult sange. Stiai ca exista probabilitatea de a dobandi o anemie ( acum depinde cat inseamna si la dansa "mult sange")

Fetita draga, numai spun ca sunt intr-0o oarecare masura dezamagit, dar grabeste-te la un control atat la 1 medic ginecolog cat si la cel de familie.

| SefaTa97 a răspuns (pentru Exilee):

Am inteles exact ce a zis.
Ma voi repeta: Himenul difera de la femeie, la femeie. Atat la grosime cat si forma.
Este normal, ca la un himen gros sa curga mai mult sange, decat la unul subtire, pana la cicatrizarea ranii.

| SefaTa97 a răspuns (pentru Exilee):

A mentionat ca inca mai pierde sange cand merge la baie, deci nu e o hemoragie

| Exilee a răspuns (pentru SefaTa97):

Da, dar exista si alte riscuri ( BTS intructa nu a mentionat cmentionat daca a fost sau nu cu protectie) si nu neaparat trebuie sa existe o hemoragie pentru a face o anemie happy

| SefaTa97 a răspuns (pentru Exilee):

Ce rost au acele riscuri?
Intrebarea ei a fost clara: a fost dezvirginata si inca ii curge sange cand merge la baie.

| Exilee a răspuns (pentru SefaTa97):

Si eu te iubesc. Sarbatori fericite!