| anonim_4396 a întrebat:

Ce solutii stiti pentru a nu a mai avea tenul gras?

Răspuns Câştigător
| virtualshit a răspuns:

Eu sunt una din persoanele care a avut probleme cu tenul gras si din cauza asta te sfatuiesc sa nu iti distrugi tenul cu tot felul de creme si porcarii ca peste ani vei regreta deoarece iti vor deshidrata fata. Cele mai bune remedii sunt cele naturale.Incearca sa iei doua felii de portocala sau lamaie si cu miezul din ele sa te dai pe fata si sa lasi lichidul acela acolo timp de jumatate de ora timp in care poti face ce vrei tu numai sa ai parul strans si sa nu fie pe fata. Daca faci asta de dimineata, la pranz si seara intr-o saptamana vei vedea ca din ce in ce mai putin vei avea probleme cu tenul gras. Poti incerca si cu ceai de musetel sau de galbenele.
Foarte important este si sa ai o alimentatie corecta in care sa nu mananci grasime macar pentru ca tot ceea ce mananci, prin diferite procese, se transforma in substante si ajunge in corpul tau. Daca vei incerca sa ai o alimentatie sanatoasa bogata in legume si fructe si carne slaba te asigur ca pe langa o piele minunata vei avea si un corp de invidiat.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dupa ce te speli bine pe fata si te stergi, foloseste lamaie, zeama de lamaie.Ai grija ca pisca, iti pot da lacrimile.Dar lamaia e acida si neutralizeaza grasimile.

Succes.

| FericituIndragostit a răspuns:

Incearca sa mananci mai sanatos si sa faci sport (o sa te ajute cu mai mult decat ten.) lasa cipsurile si mancarulrile la punga pachete inceraca sa mananci ce e natural si nu facut de om in labwinking