| Mirceabetivu a întrebat:

Ce spuneti de metoda retragerii, este eficienta?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul menstrual este (foarte) bine reglat si astfel se poate stabili/determina cu multa precizie PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, sau in cazul in care barbatul are suficient de multa experienta sexuala si in acest caz poate/reuseste sa-si controleze, sa-si coordoneze procesul ejaculator, incat ejacularea sa se produca dupa dorinta si vointa sa, in acele cazuri metoda numita ''coit intrerupt'' poate fi practicat cu suficient de mult succes.
Pentru a obtine mai multe informatii in privinta acestei metode ''de protectie'' este indicat sa accesezi si sa citesti urmatorul articol :
https://www.vice.com/......tivele-398
Multa sanatate!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu am folosit-o in perioadele fertile si nu am avut pana acum nici un accident.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Nu prea este eficientă, dar recomand pastilele contracceptive sau prezervativele pentru un sex sigur

| Cineva797406016386 a răspuns (pentru Cineva797406016386):

Nu prea eficientă dacă nu ai experiență sexuală
Prostule!