| UneRencontre a întrebat:

Ce spuneti, trebuie sa cautam iubirea sau sa asteptam sa ne gaseasca ea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se zice ca fiecare individ se naste cu o jumatatea pereche. Trebuie doar sa aiba rabdarea necesara, pentru a le acorda celor 2 jumatati timpul necesar si posibilitatea sa se intalneasca.

| RAY a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Afirmatia asta nu are nici un sens rational, de exemplu intr o tara cu mai multe femei sau cu mai multi barbati afirmatia asta e nula, plus ca cu esti mai atragator fizic cu atat vei avea mai multe partenere sau parteneri, plus ca majoritatea nu stau cu cineva pe viata din nou afirmatia e nula

| corbulalbrosu a răspuns (pentru RAY):

Cu parere de rau trebuie sa te anunt dragul meu ca te contrazic CATEGORIC si o fac doar dintr-un simplu motiv chiar si daca este unul particular deci NU este UNIVERSAL VALABIL, dar atat in cazul meu, cat si in cazul majoritatii prietenilor mei (si chiar foarte multi sic big grin) partenerele de viata au ramas UNICE adica mai pe intelesul tau PE VIATA. Chiar daca majoritatea au fost inselate de sotii lor, cu toate acestea au ramas impreuna PE VIATA.

| RAY a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asta e ceva rar, nici 10% din cupluri

| UneRencontre explică (pentru RAY):

La care afirmatie te referi? laughing

| RAY a răspuns (pentru UneRencontre):

Raspunsul castigator este pararel cu realitatea, hai sa gandim si rational, avem 86 de miliarde de neuronii in creier, eu sunt sceptic de fel, nu cred in multe

15 răspunsuri:
| sictir a răspuns:

E o prostie si iubirea asta. nu existawinking. Exista doar atasare, care dupa un timp o s-o numesti "iubire". E demonstrat stiintific ca in 21 de zile te poti indragosti de cineva total nou.

| RAY a răspuns:

Daca esti baiat si nu arati bine ca fizic cauta o fata, daca esti baiat frumos o sa te caute ele, banuiesc ca vorbim de situatia 1 desi cauta o fata ca tine ca nu te va cauta nici una

| UneRencontre explică (pentru RAY):

Sunt fata si eu zic ca arat bine laughing

| RAY a răspuns (pentru UneRencontre):

In acest caz fiind fata nu cred ca duci lipsa de admiratori, alege in functie de ceea ce isi doresti, cred ca si pe TPU primiti multe mesaje nu vb de Facebook multe cereri de prietenie

| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa o cauți, poate între timp te găsește ea. happy Cu toții cautam în viata asta dragostea. Uneori ne pierdem speranța dar nu ar trebui sa renunțăm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa te gaseasca niciodata, trebuie sa te duci sa o cauti, de exemplu daca stai numai in casa nu pica din cer. Trebuie sa iesi, sa cunosti fete sau baieti, depinde de ce esti tu fata sau baiat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa te gaseasca niciodata, trebuie sa te duci sa o cauti, de exemplu daca stai numai in casa nu pica din cer. Trebuie sa iesi, sa cunosti fete sau baieti, depinde de ce esti tu fata sau baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Sa asteptam sa ne gaseasca ea"Adica vine Fat-Frumos la tine la usa calare pe un calb alb si brusc te indragostesti de el si traiti fericiti pan' la 'danci batraneti?))Poate in basme.In viata reala nu.Da, trebuie s-o cauti.Nu ca disperata, facand din asta singurul tau scop in viata.Dar nici sa astepti doar sa fii "curtata".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca fatã trebuie sa-ti cauti si sã alegi, ca bãiat trebuie sã o lasi pe iubi sã te aleagã si sã o inhati rapid, pânã nu o i-a altul.

| Maria1300 a răspuns:

Daca e sa astepti, te prinde pensia