| RAY a întrebat:

Ce standarde aveți in alegerea unui partener/a?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Sa te atraga asta e regula nr 1, asta pentru inceput. Dupa vezi si restul.A te atrage cineva nu inseamna sa fie rupt din soare de frumos, poti fi atras si de persoane care nu arata asa de bine.
De regula dupa atractie urmeaza chestii care iti sunt si tie comune, cu cat mai multe in comun cu atat mai bine.Asta pentru o relatie ceva mai lunga.Pentru sex e doar atractie, dupa fiecare cu treaba lui.Deci depinde pentru ce vrei partener/a

| RAY explică (pentru relian):

In sf ceva scurt si la obiect

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa faca mancare si sa ma violeze in fiecare ocazie cand ajung acasa. Mai trebuie sa treaca cativa ani pana vor iesi pe banda de productie, banii nu e o problema

| ROB3RT89 a răspuns:

In primul rand sa ma atraga fizic, apoi vorbim de restul.
Sa zicem aspect-comaptibilitate-caracter!

| Freya1 a răspuns:

Dupa cum gandeste se comporta, daca poate si stie sa ofere dragoste afectiune, dupa cum si-a construit viata pana acum sau ce planuri are de viitor, dupa ce ma atrage la el...

| Emma30555 a răspuns:

De obicei cred ca oamenii isi aleg partenerii si in functie de cum sunt ei si ce le este familiar. Ma atrag barbatii care au o educatie cat de cat adica a fost un pic pe la scoala, sa fie modern in gandire sa nu considere ca femeia trebuie sa fie o buna gospodina sa nu bea alcol la o distractie sa nu fumeze, adica sa fie deschis

| RAY explică (pentru Emma30555):

Dar ce e rau in a vrea o buna gospodina?

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Nu e rau dar nu toate sunt bucatarese bune. Sunt si barbati care mai gatesc si nu ii deranjeaza daca tu ca femeie nu esti genul asta, adica nu te desconsidera doar din cauza asta. Nu sunt de moda veche

| RAY explică (pentru Emma30555):

Eu unu as vrea o fata care sa ma inteleaga sa fie sincera si seroiasa si fara fite, important este intelegerea si iubirea.

| HadesSs a răspuns:

E simplu, trebuie sa semene cu imaginea pe care o vezi cand te uiti in oglinda happy

| RAY explică (pentru HadesSs):

Si daca oglinda se crapa?

| HadesSs a răspuns (pentru RAY):

Si ea imbatraneste cu timpul...nici frumusetea nu e vesnica happy

| RAY explică (pentru HadesSs):

Doar prostia e vesnica si mereu noua

| HadesSs a răspuns (pentru RAY):

De la ce te-ai luat?laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa semene cu mine in anumite privinte.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Conteaza rasa, statul social, religia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mda.Depinde.Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea şi încrederea unui partener în celelalt sunt pe primul loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am standarde idealistice, aleg partenere care mã gasesc atractiv ele prima datã, sa nu fie foarte greu si parcurs decid cum stã treaba, daca ii place stã dacã nu peacã. Pânã la urmã toate pleacã, la un moment dat. conteazã care se intorc alea sunt cele ideale

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asa e, voi vedea de o fata din bavaria cand voi sta acolo

| relian a răspuns (pentru RAY):

Si daca ajungi in bavaria aia a ta la 80 de ani ce faci stai aa fara pana atunci?

| RAY explică (pentru relian):

Nu o o sa stau pana atunci in ro

| dante94 a răspuns:

Standardele mele actuale sunt simple : sa aiba intre 18-27 ani, inclusiv 18 si 27 si sa fie dintr-o zona apropiata de mine.Al treilea lucru ar fi o personalitate interesanta. Restul sunt detalii