| Cristinica80 a întrebat:

Ce voi spune acum este despre prietena mea care are mare nevoie de ajutor.Acum un an s-a indragostit de un baiat care l-a inceput nu a bagat-o in seama apoiincetul cu incetul au inceput sa vorbeasca pe mea.La inceput elsa purtat frumos dar acum ii vorbeste destul de urat si ca si cum nu ar fi de ajuns la scoala nici nu o baga in seama, ca si cum nu ar exista. Ea sufera foarte mult din cauza asta. Ce e de facut? ajutati-o va rog!

8 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Hm
pai sa il lase mai.
Sunt baieti cat lumea pe pamantul asta ce naiba
gaeste-i tu altul si poate il lasa pe exu
bft

| multimoak a răspuns:

Pune-o sa-si caute altu si sa nu se mai uite la ala nici cu dosul ca nu merita. Iesi si tu cu ea mai des la un suc si n-o mai lasa sa se uite dupa ala.Arata-i cati baieti are Romania.
Viata nu a inceput cu ala si nici nu se va termina cu ala.

| gabriela_3062 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbeasca cu el si sa vada ce are, iar daca nu se rezolva prbl mai bine este sa incheie acum decat mai tarziu cand va prinde si mai mult drag de el. Sp prietenei tale ca nu s'au terminat baietii! Si sunt altii care chiar o merita si stie sa o aprecieze. La inceput ii va fi greu dar daca ii vei fi alaturi si o ajuti sa'si ocupe timpul cu ceva il va uita.Succes!

| Shinen a răspuns:

Spune-i sa isi caute altul, sa incerce sa il uite pe acest baiat.

| bblock69 a răspuns:

Ce e de facut?
Sa uite de el...gata...s-a terminat!
Pai ala e un Idiot daca din cauza lui sufera biata fata!
Trebuie sa se desparta de el si sa gaseasca pe cineva care o merita!
Cu ala nu va avea niciodata o relatie frumoasa si de durata!
Deci... ajunge! Sa spuna Stop! si sa-si gaseasca pe cineva cu care sa se inteleaga, care sa o iubeasca si mai ales sa o respecte!
Bafta si multa multa Dragoste tie si prietenei tale!

| pinky_2290 a răspuns:

Fii o prietena buna si scoate-o in oras la un suc, la o cafea. Fa-o sa-l uite si arata-i ca mai sunt si alti baieti in jurul ei care ar vrea sa fie cu ea, dar pe care ea nu-i baga in seama. In viata ai parte de mai multi baieti, nu numai de unul singur si mai ales daca se poarta asa de urat cu ea, parerea mea este ca nu mai merita efortul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubeste, e greu sa se uite dupa alti baieti, atunci cand iubesti oriunde te-ai uita iti vine in minte persoana iubita.

Sfatul meu: Iesi alaturi de ea cat mai des, fa-o sa fie activa, sa aiba cat mai putin timp liber, pentru a se gandi la el. Asta spun din propria experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-l ignore e greu dar trebuie ajutata sa faca acest lucru iar daca respectivul o iubeste vine el la ea