| euu03 a întrebat:

Buna tuturor. Va rog din suflet sa ma ajutati. am fost acum o luna cu un baiat de care inca imi place( tin sa mentionez ca este mai mare cu 3 ani). am fost impreuna doua zile dupa care aceea ne-am despartit din cauza unui bun prieten de al lui din copilarie cu care am fost vara trecut, dar acesta m-a vorbit de rau, i-a zis ca sunt vagaboanta...etc. Am luptat destul de mult ca sa fiu impreuna cu el, pentru ca desi initial s-a arata destul de entuziasmat de a fii impreuna, lumea m-a vorbit de rau. NUMAI suport sa ma vorbeasca altii de rau deoarece nimic nu este adevarat, inventeaza si iar inventeaza. Timp de 2 zile s-a purtat foarte frumos cu mine, mi-a zis ca este incantat de mine si ca a vazut ca nu sunt asa cum spune lumea, dar pana s-a bagat asa zisul lui amic si ne-am despartit. A spus ca vrea sa ramanem amici dar eu vreau sa ma impac cu el. Ne mai salutam la scoala cand ne vedem, dar vad ca nu prea mai vorbeste acum cu mine...nici pe messenger nu imi spune nimic sad, doar imi face cu mana cand ma vede sau imi spune "buna.cf". Va implor sa ma ajutati cu un sfat, imi doresc tare mult sa ma impac cu el si sa fie totul ca la inceput :-

14 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Nu are rost sa lupti pentru o relatie unde nu exista incredere, daca el a preferat sa il creada pe x si y atunci sa ramana cu ei...eu nu m-as injosi sa ma impac cu el

| bibitza a răspuns:

Hmmm...sincer nu as vrea sa fiu in locul tau... poate ca daca il ''pacalesti'' sa va intalniti si sa stati de vorba poate ati rezolva ceva...macar ca amici...

dar totusi daca i-a bagat in cap amiku lui lucruri rele despre u sincer nu cred ca ai mai avea c face...nu aveti o relatie mai lunga din pacate pentru a vedea ca nu esti cum zice lumea

| oooooooo a răspuns:

Nu cred ca poate fi vorba de un inceput intre voi.2 zile crezi ca inseamna un inceput? si nici nu poate fi vorba de ceea ce vorbeste lumea despre tine. poate ca el s-a gandit sa aiba o relatie cu tine, dar apoi s-a razgandit. daca isi dorea mai mult, ar fi avut rabdare sa te cunoasca cu adevarat si nu ar fi ascultat la gura lumii...
nu te mai gandi la el, arata-i ca nu te mai intereseaza si vei gasi tu un baiat care sa isi doreasca sa te cunoasca.

| Raluca_7548 a răspuns:

Lumea spune multeoh go on..si eu am fost in situatia asta..dar daca el te place cu adevarat nu ar trebui sa plece urechea la ce spun unii..ar trebui sa se convinga singur de ceea ce se aude.Daca tu vrei dar el nu da niciun semn de impacare ar fi cazul sa renunti la asta..nu de alta..dar dupa te poate lua de proasta..si mai bine sa renunti acum decati sa rada de tn dupa aia..srysadsad..

P.S. succes..

| Raluca_7548 a răspuns:

Lumea spune multeoh go on.si eu am fost in situatia asta. dar daca el te place cu adevarat nu ar trebui sa plece urechea la ce spun unii.ar trebui sa se convinga singur de ceea ce se aude. Daca tu vrei dar el nu da niciun semn de impacare ar fi cazul sa renunti la asta.nu de alta. dar dupa te poate lua de proasta.si mai bine sa renunti acum decati sa rada de tine dupa aia.srysadsad.

P. S. succes.

| euu03 explică:

Da stiu ca 2 zile sunt putine... dar totul a fost asa de frumos...se purta foarte frumos cu mine, era atent etc... si imi spunea ca a vazut si el ca nu sunt cum spune lumea...si apoi totul s-a terminat din senin...nici acum nu realizez. dupa ce ne-am despartit peste vreo 2-3 zile am vorbit pe messenger si am primit de la el niste offlineuri ca vrea sa ne impacam, ca ma vrea inapoi, ca ma iubeste. a ramas sa ne vedem dar afara ploua si s-a anulat. am crezut si eu ca ramane pe alta zi...de ex. am mai vorbit cu el pe mess o gramada acum vreo saptamna, mi-a povestit cum a petrecut intai mai, se purta frumos ...si acum nu stiu ce sa fac vreau sa ma impac cu el... dar nici nu m-am injosit sa ii spun acest lucru, el cred ca stie foarte bine ca eu inca tin la el. sigh

| euu03 explică:

Stiu f. bine ca 2 zile nu sunt foarte multe zile... dar in tot acest timp a fost foarte frumos...nu cred ca s-a razgandit el, deoarece mi-a aratat conversatia cu asa zisul lui "prieten" in care el ii spunea ca sunt " vagaboanta rau rau "... broken heart si nu este adv... imi doresc nespus de mult sa ma impac cu el sigh

| euu03 explică:

Pei ma port cu el cu indiferenta...astept sa ma bage el in seama, nu ii dau de inteles nimic doar il salut si eu si atat. dar totusi ma doare sufletul cand stiu ca ne-am despartit dintr-o prostie, pentru. k cel mai bun amic al lui i-a spus lucruri rele despre mine broken heart. pana la urma si eu as credwro pe prietena mea cea mai buna din copilarie daca aceasta mi-ar spune ca nu trebuie sa fiu cu un anume baiat...broken heart ...simt ca numai am dc sa traiesc deoarece mie imi placea de mai mult timp de el, si intr-un sfarsit cand am obtinut ce am vrut, a fost totul bine si frumos... dar dupa aceeastraight face...in fiecare zi ma trezesc plangand inca nu imi vine sa realizez cata rautate exista pe lumea asta :-

| euu03 explică:

Hei ma mai ajuta si pe mine cineva?sad imi dati si mie un sfat va rog frumos

| alina si florin a răspuns:

Mai poti sa o numesti dragoste in 2 zile? sa stii ca lumea te vorbeste de rau ca este invidioasa sau rea asta e lumea daca nu era ea nu am fi avut probleme daca nu aveam probleme nu mai aveam rost eu sunt sigura ca o sa va impavati voi doar daca stai cu el de vorba ca doua pers mature

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
"Am fost împreună două zile" înseamnă cel mult sau cel puțin o aventură.
Asta nu poate fi interpretată ca o relație.
Cât privește trecutul tău, nimeni și nimic de pe lumea asta nu are dreptul să aducă atingere fără acordul tău.
Prietenul tău de "două zile" a dat dovadă de imaturitate dacă a aplecat urechea la lume.
În cazul de față, renunță.
Găsește adevărata iubire pentru viitor, nu trăi în durerea trecutului.
Mult noroc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai elly. exact asta mi s-a intamplat si mie! am stat cu un baiat 5 luni. si intr-o sambata seara la disco. m-am sarutat cu un alt baiat si cineva ma filmat. si ia aratat. si d atunci ne.am desp m-am rugat d el ff mult sa ne impacam dar nu a mai vrut poate ca asta a fost un motiv pentru el sa ne despartim. asta e. a trecut aproximativ o luna a fost primul baiat pentru mine si stii si u prima dragoste nu se uita niciodata. dar asta e baieti mai sunt...si un sfat pentru tine: FII INDIFERENTA CU EL SI DEMONSTREAZA-I INTR-UN FEL K NU T MAI INTERESEAZA. hai t pup. ai grija d tine:*

| camy_1020 a răspuns:

Yo zic s asc d secretelhappy...tongue...pentru k nu are niciun rost... daca te iubea cu adevarat...nu asculta de altii...si e bine sa nu il saluti tu prima mai mereu...lasa-l pe el sa faca ''primul pas''tongue... daca o sa incerci sa nu prea il mai bagi in seama... o sa vezi ca o sa o faca el daca chiar tinea la tine... daca nu...atunci...sad...ata ete...mai bine cauti pe altcineva...cine stie... poate ca o sa iti gasesti pe altcineva care sa te iubeasca asa kom merititongue...eu zic ca nu are niciun rost sa mai speri la altul...am patit si eu sa plac p cineva fff mult...si sa incerc sa ma impac cu el... dar:-

| gaby_7158 a răspuns:

Sa tzii minte viata merge mai departe ai grija de tine nimeni nu e de inlocuit ai sa-mi multzumesti la timpul potrivit traieste viata ca e ffff scurta