| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Sunt innebunita ca o prietena ma bate la cap sa va intreb ceva din partea ei. Uite ce mi-a zis: "Salut! Sunt tare nefericita crying.
Din clasa a 2 a a venit la noi in clasa un baiat, nu dau nume, simpatic, cu mutrita de rozatoare laughing, dar carismatic, inteligent(extrem de! ), a devenit usor foarteeeeee popular, iar mie mi-am indragostit de el..Am fost DOAR colegi pana in clasa a 3a, cand eu si Claudia, o prietena, i-am pus porecla Rozatoare. La inceput a tolerat, dar dupa s-a suparat rau, dar culmea, numai pe MINE MA EVITA, si ma evita si in prezent. Cu Clau n-are mai nicio problema, vorbesc, imprumuta chestii, dar sa ne intoarcem in trecut. Din clasa a treia am mers cu el la baschet, din pura curiozitate pentru. Cum este acest sport, dar duuuh, m-am bucurat ca era si el acolo. Odata cand stateam pe banca mi-a facut cu ochiul, m-ai c-am cazut de pe bancuta, pentru. ca el era intr-o relatie cu CEA MAI BUNA PRIETENA A MEA crying
Eu nu interveneam intre ei, dar sufeream mult. Maria (cea mai buna prietena) a auzit ca intr-o seara am plans pentru. ca mie imi placea de mai mult timp DECAT EI de el si a inceput sa-mi tina morale cum ca cea mai bunaprietena n-ar face asta si s-ar bucura pentru ea, dar eu ii ziceam numai din priviri, (clar) inundate din nou de lacrimi) "cea mai buna prietena nu s-ar fi bagat intr-o relatie cu cineva de care imi placea de mult timp, (iar ea stia asta); totusi n-a inteles si i-a bagat SI LUI IN CAP CA INCERC SA II DESPART! crying
Intr-un final, Maria s-a despartit de el pentru. mine (ce fata buna) dar el ma ura pentru asta.
Apropo: Claudia inca ii mai zice lui Rozatoare, dar el de vina pe mine. Atiu ca intr-o perioada m-am purtat fff urat, dar mi-am cerut scuze de nenumarate ori sad Nu-mi raspunde la mesaje, la tel., nici la scoala nu ma baga-n seama. SUNT DISTRUSA, mai ales ca eu il plac din ce in ce mai mult!straight face

Daca puteti, spuneti-mi un discurs, ceva sa-l conving ca eu chiar m-am saturat de atata cearta arara! Niste replici destepte, sfaturi, orice!"

Va rog s-o ajutati, metodele mele n-au mers.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa ce am citit clasa a2a m am oprit, probabil scrii numai prostii in rest

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca ala in clasa a 3-a avea deja o prietena?

| NesquikDuoSpecial explică (pentru anonim_4396):

Dragostea nu are varsta, nene cu patratele si mustata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

Si... ce varsta spui ca ai?

| NesquikDuoSpecial explică (pentru anonim_4396):

1.NU e vorba despre mine
2.Andreea e in clasa a 5-a, dar ce te intereseaza? Eu am postat aceasta intrebare in sensul de a ajuta o persoana, iar dvs. nu ajutati cu nimic. Daca sunteti un dvs, nu un pustan de a 4-a care isi bate joc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

Dupa numeroase citiri ale textului care l-ai scris, te-as sfatui, sau mai degraba as sfatui-o sa ii spuna in fata ce crede despre el si despre ce este intre ei. Adica, sa-i spuna ce o deranjeaza, dracului, sunt doar niste copii, daca incep sa se certe de la varsta asta, cum vor fi oare inviitor? Apropo : nenea asta cu patratele si mustata e Hitler. Bine'... ar fi vrut el sa arate asa dar merge happy

| Morrígu a răspuns:

Bună.
Aia nu e dragoste, V-aţi stricat la cap de tot, eu în clasa a3a mă jucam cu păpuşile
Bye, bye.

| NesquikDuoSpecial explică (pentru Morrígu):

Daca in a 3a te jucai cu papusile, dupa numele tau de Stropitoare ai trecut deja in a intaia! Felicitari laughing

| Morrígu a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

Bună din nou!
Ce te-a deranjat de ma insulţi? Faptul că eu în clasa a3a mă jucam cu păpuşile iar tu umbli după băieţi? sau numele meu care spune ca sunt în clasa I? Calmează-te o să ai timp de băieţi până ţi se apleacă, sunt în clasa a9a scumpă. Pe curând

| NesquikDuoSpecial explică (pentru Morrígu):

Ne-ai facut stricati la cap iar eu in a intaia m-am lovit cu o stropitoare.....in cap!

| Morrígu a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

Bună iar şi din nou
Ar trebuii să te mai loveşti încă odată! Du-te la somn măi fetiţă.
Noapte bună!

| NesquikDuoSpecial explică (pentru Morrígu):

1.Si tu. 2.Si tie

| Metalbrain a răspuns:

Ce pana mea relatie e aceea la clasa a5-a?!? Sufera din dragoste? Nu, la varsta asta se sufera din "De ce nu ma ma lasa mama p'afara sa ma joc cu ceilalti pici dupa ora 7?" sau "De ce nu vrea tati sa-mi cumpere papusica din vitrina magazinului X?", dar pentru un pusti, si acela nefiind in toate mintile, se pare, daca si-a facut prietena de la clasa a 3-a...Pe bune, ce se intampla cu voi, copiii din ziua de azi? Vi s-au urcat hormonii la cap de la varsta asta? Chiar nu gasesc explicatie...

Spune-i ca-ti paree rau, si incearca, chiar daca nu te baga-n seama sa ii faci complimente.Fa-i biletele secrete despre dragoste dar nu spune de la cine sunt, incearca.Mie mi-a mers.Te inteleg sad