| Anca a întrebat:

Ce vor baietii la 19 ani? Cum sa te comporti cu un baiat de 19 ani ca sa il faci sa te iubeasca cu adevarat?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Nu poti face pe cineva sa te iubeascá, mai ales ¨cu adevarat¨. Fa ceea ce crezi, daca vá indragostiti inseamna sunteti facuti unul pentru celalalat, daca nu... soarta happy

12 răspunsuri:
| Anca explică:

Intreb pentru ca, sunt cu 3 ani mai mare decat el. Si chiar nu stiu sa ma comport cu el.
Eu caut o relatie serioasa si nu stiu daca el la 19 ani poate oferi asa ceva.
Si nu prea as vrea sa ma amagesc degeaba. Un amic mult mai mare ca mine mi-a zis ca sunt 2 variante : Il cresti, dupa care zboara la alta, sau o sa fii ca maicasa si o sa-ti faca zile fripte pana ajunge tot la alta.
El mi-a zis ca nu vede un viitor in relatia asta.

Acum problema e, ca eu i-am lasat lui f multa libertate. Petrecem aproape tot timpul impreuna, suntem si colegi de facultate.
Dar, problema ar cam fii ca, ma deranjeaza anumite lucruri, i-am zis si a facut mai rau.
De ex...toate colegele de grupa il pipaie. Da, e cel mai frumos din grupa, iar fetele nu stiu ca eu cu el avem ceva.
Are uneori momente cand se apuca sa faca strip pe la cursuri si ii place la nebunie sa fie in centrul atentiei lor.
Ce sa zic, ma cam dispera situatia pentru ca ma simt incomod sa-l pipaie toate in fata mea.
Un profesor, ne-a zis odata la un curs, ca a venit vorba de relatii intre colegi : Nu va combinati mai cu colegi de grupa pentru ca in afara faptului ca veti sta bot in bot in fiecare zi din cauza orelor in comun, va veti comporta si artificial cu celelalte colegele pentru ca e prietena langa voi in permanenta.

Nu zic ca are intentii cu ele. dar ma deranjeaza faptul asta ca-i asa copilaros si nu poate fii si el mai serios. Imi plac baietii mai rezervati, mai maturi, mai la locul lor.
Merge toata ziua buna ziua la ele in camera, stau la povesti si am observat ca, de cand i.am zis ca ma deranjeaza pipaielile alea in fata mea nici nu mai zice ca merge la ele. Dar aflu ca doar sunt colega cu ele.
El, in facultate nu are decat un prieten, restul doar prietene. Si e un pic nasoala situatia sa-l vezi tot intre femei. Dar na...
Nu stiu ce sa fac cu el, ca i-am zis si zice ca-s nebuna, ca el n-are nimic cu ele, ca nu vede nimic iesit din comun ca-l pipaie, ca ce le poate zice sa nu mai puna mana pe el...na poftim. Ce sa zic, mi-e frica sa nu investesc sentimente intr-un om care nu prea stie ce vrea.

| Anca explică:

Respectivul amic mi-a zis ca nu vede un viitor in relatia asta, nu prietenul.

| Anca explică:

Ah si sa mai zic, ca am refuzat toti baietii de cand sunt cu el.
Nu am iesit cu nici unu in oras in afara de el. Si nu stiu daca si el ar face acelasi lucru.
Am refuzat chiar si o persoana care a fost odata in viata mea si din cauza distantei am ales sa ne despartim si intamplarea a facut sa ne revedem si puteam retrai anumite clipe si i-am zis ca nu pot. Tot pentru el! Ca eu nu aveam nimic de pierdut.
Dar na...cred ca ii ofer prea mult deja.

| Anca explică:

Nu am zis ca nu ma place. Chiar ma place si petrecem f mult timp impreuna. Vom petrece Sarbatorile impreuna. Sora lui imi e prietena ...deci suntem un grup de prieteni mai multi.
Dar, ma tem sa nu investesc f mult si peste cativa ani de ex el sa se plictiseasca si eu sa-mi doresc o familie nu o despartire.
De ce ma tem eu este ca, la 19 ani ai lui nu va fi o relatie pentru o viata...

| Anca explică:

Elena, te inteleg perfect. Si noi ne intelegem f bine si desi ne certam toata ziua ne certam din prostii si nici unul nu ia in serios nimic. Sunt pur si simplu ciondaneli, care parca ne alimenteaza relatia. Dar fara a lasa vreo urma de suparare.
Pana acum n-am avut un motiv serios de cearta. Petrecem f mult timp impreuna, si vad ca totul merge f bine. Si desi am tendinta sa ma retrag in fiecare zi din cauza varstei lui si parca relatia asta care merge asa bine ma sperie un pic. Nu gasesc nimic serios de care sa ma leg. Suntem amandoi f orgoliosi, dar nu e orgoliu care sa ne afecteze cu ceva. Nu stiu e o relatie cum n-am mai avut.

| Corinne a răspuns:

Depinde de fiecare baiat! unii vor sex clar iar altii o relatie serioasa.Nu exista niste reguli pe care trebuie sa le respecti pentru ca tipu de 19 ani sa te iubeasca cu adevarat.Comporta-te normal cu el si fii sincera acorda`i timpul necesar si fa`i pe plac un timp, arata`i ca tii la el dar sa nu pari disperata iar cu timpul se va atasa de tine si te iubi asa cum iti doresti.Eu ti-am zis cateva lucruri care as crede eu ca ar fi importante si eu am un prieten de 19 ani si de ceva vreme am observat ca ma iubeste cu adevarat pentru ca a plans pentru mine... dar asta nu inseamna ca daca un baiat nu plange nu te iubeste doar ca prietenul meu ii mai sensibil si de aceea dar ai grija ca acel baiat sa aiba incredere in tine si sa nu fii prea geloasa.
Bafta!

| Seline a răspuns:

Nu e serios, pentru el totul e o joaca. Avand in vedere ca interesele voastre nu coincid, alegeti alt tip happy, unul care stie ce vrea de la viata.

| Seline a răspuns:

Au.Scuze credeam ca am raspuns la alta intrebarelaughing.

| dydy22 a răspuns:

Ce vor de la o fata sau de la viata. nu stiu cum sa iti raspund dar depinde de baiat, nu il poti face sa te placa daca el nu te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alex al meu are 19 ani.Desi e mai mic ca mine, varsta lui nu e o problema.Am ajuns sa il cun suficient de bine incat sa imi dau seama ca ma iubeste cu adevarat.Chiar daca mai greseste uneori, eu il iert.Relatia noastra e una speciala asa cum mi-am dorit.Cu sau fara obstacole suntem amandoi la fel de rezistenti. Avem incredere unul in celalat, lucru extrem de important intr-o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu il iubesc enorm si nu stiu cum sa ma comport cu el crying

| inutill_7232 a răspuns:

Treaba e nasoala si diferenta de ani pentru ca el o sa se plictiseasca si uh ai sa fi cea care sufera, oricum trebuie sa deschizi ochii acum cat mai ai timp, sorry...